izjoterapia dla dzieci i młodzieży

Fizjoterapia dla dzieci i młodzieży

Fizjoterapia i rehabilitacja dzieci i młodzieży w Gdańsku

Już od pierwszych dni życia, dziecko rozwija się fizycznie, psychicznie i umysłowo. Tak ważne jest więc zadbanie o to, aby zapewnić mu jak najlepsze do tego warunki. Te pierwsze miesiące, a później lata, gdzie ma miejsce najbardziej intensywny wzrost, tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja i opieka. Blisko 75% dzieci ma problemy w wieku szkolnym z wadami postawy. Większość dzieci skarży się na bóle kręgosłupa. W przypadku wielu pacjentów w okresie dziecięcym, występują problemy neurologiczne. Fizjoterapeuta w bardzo wielu przypadkach jest osobą, która jest w stanie zarówno pomóc rodzicom poznać prawidłowości związane z opieką nad dzieckiem, szczególnie w okresie pierwszych miesięcy, jak również i pomóc w rehabilitacji dziecięcej, jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy. Dzięki specjalistom fizjoterapia dla dzieci i młodzieży, może rozwiązać wszelkie wątpliwości rodziców, ale również i istniejące problemy.
W Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, rehabilitacja dziecięca Gdańsk, prowadzona jest na najwyższym poziomie. Fizjoterapeuci przyjmują w swoich progach dzieci z Gdańska, ale również i z całego Trójmiasta, w tym z Gdyni, Sopotu czy też okolic. Pozytywne opinie pacjentów i ich rodziców, ogromne doświadczenie, kwalifikacje i stale poszerzana oferta, są w stanie sprostać potrzebom absolutnie wszystkich pacjentów. Nasz zespół pediatryczny dokłada wszelkich starań, aby wspomóc rozwój każdego dziecka, działając na jego ciało odpowiednimi metodami i indywidualnym podejściem.

Centrum dziecka – CFF – wspomaganie rozwoju niemowląt i dzieci

Nasze Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej zaprasza Państwa bardzo serdecznie ze swoimi pociechami, szczególnie w okresie pierwszych lat życia, gdzie ważną rolę odgrywa zarówno prawidłowe kładzenie dziecka, następnie sadzanie go, pomoc w pokonywaniu pierwszych kroków, a w późniejszym okresie prawidłowe chodzenie, prawidłowa postawa ciała. Jesteśmy przekonani o tym, iż z pomocą naszych specjalistów, będziemy w stanie pomóc wszystkim naszym małym pacjentom.

Terapia dziecka – indywidualnie dobrany plan pracy z pacjentem

W terapii z dzieckiem tak naprawdę każdy detal i szczegół ma ogromne znaczenie, dlatego też zawsze staramy się podejść do każdego z dzieci indywidualnie, tak, aby w jak największym stopniu mu pomóc, uzyskując tym samym zamierzony efekt końcowy.

Masaże dla dzieci – bóle kręgosłupa, urazy, kontuzje

Ciężkie plecaki, wiele godzin spędzonych w ławkach szkolnych, ogrom godzin przed komputerem – to wszystko wpływa negatywnie na kręgosłup dziecka i na cały aparat ruchu. Bóle kręgosłupa to najczęściej pojawiająca się przypadłość, z jaką zmagają się dzieci i młodzież w różnym wieku. Poprzez odpowiednie masaże i inne formy terapii, jesteśmy w stanie zniwelować ból, ale i zaproponować odpowiednie działania, które przed nim będą dzieci chronić.
Ponadto, jesteśmy również i dla pacjentów z różnego rodzaju urazami i kontuzjami, na przykład wywołanymi przez uprawianie różnego rodzaju sportów. Aby móc bowiem wrócić do pełnej sprawności, kluczowe znaczenie ma właśnie odpowiednia fizjoterapia i to jesteśmy w stanie każdemu z pacjentów zapewnić. Poprzez odpowiednie zabiegi i działania, można w szybkim czasie podołać istniejącemu problemowi i na nowo przywrócić dzieciom pełną sprawność.

Nieprawidłowy rozwój, wady postawy, bóle w obrębie narządu ruchu – zabiegi prowadzone przez zespół pediatryczny

Głównym założeniem tej placówki, było stworzenie miejsca, które jest w stanie kompleksowo pomóc absolutnie wszystkim pacjentom. Najlepsi specjaliści, wysokiej klasy urządzenia i sprzęty, najnowsze metody leczenia, a wszystko to z myślą o naszych małych, jak również i tych nieco większych pacjentach.

Umów wizytę w CFF. Wczesna interwencja – skuteczne leczenie w Trójmieście

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i do wyboru CFF, jako miejsca, które będzie wsparciem i pomocą dla Państwa dzieci. Oferujemy fizjoterapię dla niemowląt, fizjoterapię dla dzieci i fizjoterapię dla młodzieży, w pełni indywidualnie realizując działania, które mają zmierzyć do zamierzonego efektu finalnego.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ