fizjoterapia rehabilitacja neurologiczna gdansk

Fizjoterapia i rehabilitacja neurologiczna Gdańsk

Fizjoterapia i rehabilitacja neurologiczna – co to jest?

Fizjoterapia neurologiczna, inaczej określana rehabilitacją, jest to zespół zaplanowanych działań, których to zasadniczym celem jest poprawa sprawności pacjenta i jednoczesne umożliwienie mu jak najlepszego funkcjonowania. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób, które to są po uszkodzeniach Ośrodkowego Układu Nerwowego, jak udary, urazy czaszkowo – mózgowe, a także guzy mózgu czy też uszkodzenia rdzenia kręgowego. Ponadto, taka rehabilitacja neurologiczna jest także niezbędnym elementem powrotu do jak największej sprawności dla osób, które borykają się z uszkodzeniami nerwów obwodowych, z chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, a także polineuropatią czy dystrofią.
W naszym Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej pracują najlepsi fizjoterapeuci i specjaliści rehabilitacji, którzy dokładają wszelkich starań, aby móc w skuteczny sposób pomóc pacjentom walczących z tego typu problemami.

Rehabilitacja neurologiczna w Gdańsku

Choć w chorobach Ośrodkowego Układu Nerwowego czy przy uszkodzeniu nerwów obwodowych w pierwszej kolejności kluczowe znaczenie odgrywa lekarz, to jednak w każdym przypadku odpowiednio prowadzona fizjoterapia neurologiczna ma ogromne znaczenie i to od niej tak naprawdę zależy skuteczność całego leczenia. Nasza klinika stara się pomóc wszystkim pacjentom, wierząc, iż oferowana rehabilitacja Gdańsk, okaże się być pomocą w różnego rodzaju chorobach, w jakich się specjalizuje. Dzięki zastosowanym technikom i posiadanej wiedzy, możemy służyć pomocą i wsparciem wszystkim naszym pacjentom, którzy chcą wrócić do pełnej sprawności i lepszej jakości życia.

Fizjoterapia i rehabilitacja w Gdańsku w CFF – najlepsi specjaliści

W naszej klinice w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, na pomoc może liczyć wielu pacjentów. Szeroko rozwinięta ortopedia i zespół fizjoterapeutów ortopedycznych, najlepsi fizjoterapeuci neurologiczni i inni specjaliści – to oni tworzą klinikę, która tak prężnie działa i tak bardzo stara się pomagać swoim pacjentom. W ramach świadczonych usług, pozwalamy pacjentom nawet po bardzo ciężkich chorobach, na nowo odczuć radość z życia, pokonując wciąż coraz to trudniejsze bariery. W wielu przypadkach cały proces to długa, żmudna i trudna praca pacjenta, ale przy pomocy najlepszych w tym fachu fizjoterapeutów, nawet niemożliwe może stać się możliwym.

Terapia rehabilitacyjna – kiedy należy umówić wizytę u ekspertów

Fizjoterapia neurologiczna- stosowana u pacjentów z deficytami układu nerwowego powodujących zaburzenia neurologiczne. Wskazaniami do podjęcia neurorehabilitacji są m.in.:

  • uraz czaszkowo-mózgowy,
  • udar mózgu,
  • stwardnienie rozsiane,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • uszkodzenie rdzenia kręgowego,
  • rdzeniowy zanik mięśni,
  • choroba Parkinsona,
  • choroba Alzheimera,
  • choroba mięśni, np. dystrofia mięśniowa,
  • uszkodzenie nerwów obwodowych,
  • mózgowe porażenie dziecięce,
  • niepełnosprawność,
  • operacja neurochirurgiczne.

Form terapii stosowanych u pacjentów neurologicznych jest wiele, natomiast większość z nich opiera się na leczeniu ruchem. Jedną z efektywniejszych metod jest PNF, czyli proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu (proprioceptive neuromuscular facilitation). Wykorzystuje środki terapeutyczne stosowane w celu poprawy funkcji pojedynczych struktur oraz funkcji całego organizmu. Praca tą metodą wpływa na polepszenie zakresu ruchomości stawów, równowagi, koordynacji, kontroli motorycznej. Celem jest ułatwienie pacjentowi wykonywania czynności dnia codziennego i uzyskanie możliwie jak największej samodzielności. Koncepcja PNF zakłada wykorzystanie receptorów w celu uzyskania szybszej informacji zwrotnej z układu nerwowego. Terapeuta stymuluje eksteroreceptory poprzez kontakt werbalny, wzrokowy oraz dotyk. Dzięki kierowaniu ruchu w sposób pasywny lub przez opór , który stawia pacjentowi ma możliwość stymulacji proprioceptorów. Wprowadza odpowiednią sekwencję ruchów w czasie ucząc pacjenta wykonywania wzorców ruchowych.
Kolejnymi ważnymi elementami są masaże lecznicze, terapia manualna, ćwiczenia związane z  motoryką małą i dużą pacjenta, a także praca nad sferą psychiczną pacjenta, która będzie niezwykle istotna w zakresie motywacji pacjenta do ćwiczeń, które przyspieszą jego powrót do normalnego funkcjonowania lub zahamują/spowolnią rozwój patologii.

CFF – ośrodek specjalistyczny. Atrakcyjne ceny i najwyższa jakość usług

Ból kręgosłupa? Uraz sportowy, który uszkodził nerwy obwodowe? Choroba Alzheimera czy Parkinsona? Bez względu na postawioną przez lekarzy diagnozę, sama medycyna nie jest tutaj w stanie zdziałać wiele, jeśli nie odpowiednio prowadzona dalej fizjoterapia neurologiczna i taką właśnie dla Państwa mamy. Oferujemy najwyższą jakość usług, dogodne terminy i atrakcyjne ceny.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ