Fizjoterapia kręgosłupa

Fizjoterapia kręgosłupa w Gdańsku

Fizjoterapia kręgosłupa lędźwiowego w Gdańsku

Fizjoterapia kręgosłupa lędźwiowego koncentruje się na rozwiązywaniu u pacjentów problemów związanych z dolną częścią pleców, czyli w obszarze lędźwi. Nasi specjaliści podczas działania na odcinku lędźwiowym dostosowują program fizjoterapeutyczny do indywidualnych potrzeb pacjenta,
zawierając w nim różnorodne techniki, ćwiczenia oraz rozciąganie mięśni. Fizjoterapia manualna kręgosłupa przynosi skuteczne efekty i ulgę. Podjęte działania przy rwie kulszowej poprawiają jakość życia pacjenta. Umów się i zacznij działać razem z nami!

Fizjoterapia kręgosłupa piersiowego – z nami poczujesz się lepiej!

Fizjoterapia kręgosłupa piersiowego skupia swoje działania na środkowej części pleców, w odcinku piersiowym. Fizjoterapia na kręgosłup pomaga zredukować odczuwany przez pacjenta dyskomfort, który może być spowodowany różnymi przyczynami, urazami, przeciążeniami czy zwyrodnieniami.
Jedną z przyczyn są tzw. „okrągłe plecy”, w których kręgosłup jest wygięty do przodu w odcinku piersiowym. Prowadzi to do zaokrąglonej postawy ramion i głowy i narastający dyskomfort.

Fizjoterapia kręgosłupa szyjnego – odzyskaj dobre samopoczucie

Fizjoterapia odcinka szyjnego jest potrzebna przy problemach z tą częścią kręgosłupa np. przy dyskopatii szyjnej. Jest jeszcze wiele innych dolegliwości, które rozwiązuje fizjoterapeuta od kręgosłupa, i możemy wymienić tu dolegliwości pooperacyjne, powypadkowe, zespół cieśni nadgarstka czy problemy zwyrodnieniowe.

Kiedy polecana jest fizjoterapia na kręgosłup?

Fizjoterapia po operacji kręgosłupa to częsty powód odwiedzin u naszych pacjentów. Inną częstą przyczyną jest przepuklina kręgosłupa – wtedy także zalecana jest fizjoterapia. Przychodzą do nas pacjenci, u których został zdiagnozowany kręgozmyk, w którym jeden kręg przesuwa się na drugi wzdłuż odcinka kręgosłupa. Jeżeli masz zwężenie kanału kręgowego, to jest to stenoza kanału kręgowego i tu też wskazana jest fizjoterapia. Umów się na prywatną wizytę po złamaniu kompresyjnym kręgosłupa, Tobie także pomożemy!