
Fizjoterapia po porodzie
Fizjoterapia po porodzie
Fizjoterapia uroginekologiczna po porodzie. Co to jest?
Fizjoterapia uroginekologiczna jest stosunkowo nową dziedziną, której głównym założeniem jest praca nad dysfunkcjami mięśni dna miednicy. Specjalista, czyli fizjoterapeuta uroginekologiczny poprzez odpowiednią formę terapii, może pomóc pacjentom z wieloma dolegliwościami w obrębie układu moczowo – płciowego. W gabinecie fizjoterapii można liczyć na pełną pomoc i wsparcie, dzięki któremu to każda z kobiet może postawić na poprawę jakości życia i codziennego funkcjonowania.
Czym zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny (fizjoterapeutka uroginekologiczna)?
Fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się kondycją mięśni dna miednicy, bliznami po cesarskim cięciu, problemami z gazami i stolcem. Pomaga odpowiednio przejść przez okres połogu, pomaga kobietom, u których nastąpiło obniżenie narządów rodnych. Taki fizjoterapeuta działa w obrębie miednicy mniejszej, spojenia łonowego. W sposób szczególny zajmuje się kobietami po porodzie, u których występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu czy rozejście mięśni prostych. Wszelkie dolegliwości bólowe, nieprawidłowa postawa ciała, dysfunkcje seksualne – to można wyleczyć, tylko należy postawić na odpowiednich specjalistów. I takich właśnie zatrudnia Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej w Gdańsku, które jest w pełni do Państwa dyspozycji.
Kiedy udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Z pomocy fizjoterapeuty uroginekologicznego może skorzystać każda pacjentka. Część z pań decyduje się na taką wizytę profilaktycznie, aby nie dopuścić do powstania problemów w obrębie narządów miednicy czy mięśni prostych brzucha. Duży odsetek kobiet w ciąży, także decyduje się na odpowiedni plan terapii, jaki wykorzystywany jest w uroginekologii przez najlepszych specjalistów. Z pomocą odpowiedniego fizjoterapeuty można odbyć jak najlepsze przygotowanie do porodu. Szczególnie jednak ta dziedzina fizjoterapii skierowana jest dla kobiet po porodzie, które chcą wrócić do sprawności i które pragną już po urodzeniu dziecka, nadal cieszyć się pełnią życia. Problemy w obrębie narządów miednicy mniejszej? Operacja? Powrót do formy po porodzie? Ból w okolicy kości łonowej? Dysfunkcje w obrębie układu moczowo-płciowego? Dzięki zastosowaniu skutecznych metod terapeutycznych, bez problemu można doprowadzić funkcjonowanie organizmu kobiety do prawidłowego stanu.
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego.
Nie ma wątpliwości, iż pierwsza wizyta zawsze jest stresująca, bez względu na to, czy kobieta jest przed ciążą, w trakcie ciąży czy już po porodzie. Podstawą jest oczywiście obszerny wywiad w celu oceny stanu zdrowia kobiety. Wiadomo bowiem, iż do gabinetu zgłaszają się pacjentki z różnymi problemami i zadaniem fizjoterapeuty uroginekologicznego, jest odpowiednie do nich podejście i zaproponowanie stosownego, jak najlepszego planu leczenia.
Badanie manualne, przezpochwowe(per vaginam) i przezodbytnicze
Podczas wizyty, w zależności od problemu, wykonać można badanie manualne, badanie przezpochwowe i przezodbytnicze, zawsze oczywiście za zgodą pacjentki. Jeśli nie ma przeciwwskazań, a pacjentka taką zgodę wyrazi, fizjoterapeuta dobiera odpowiednie sposoby badania do konkretnego problemu i dalej zajmuje się leczeniem występujących już przypadłości. Często w działaniach związanych z fizjoterapią uroginekologiczną, oprócz ćwiczeń czy konkretnych terapii, wykorzystuje się również i kinesiotaping, który dla wielu problemów jest doskonałą formą dodatkową do wprowadzonego leczenia.
Problem nietrzymania moczu. Profilaktyka i rehabilitacja.
Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest nietrzymanie moczu. Stan ten dotyczy ponad połowy kobiet po urodzeniu dziecka. Nie powinien być on powodem do wstydu, ale natychmiastowego, jak najszybszego leczenia. Taka fizjoterapia uroginekologiczna ma pomóc wzmocnić mięśnie dna miednicy, łagodząc przy tym lub całkowicie eliminując ten problem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest obniżenie narządów w obszarze miednicy mniejszej i kluczowe znaczenie ma ich wzmocnienie. Czas leczenia zawsze uzależniony jest on każdej kobiety indywidualnie, jednak z pomocą naszych specjalistów, jest możliwy do wykonania.
Jak współżyć po ciąży i po porodzie? Terapia uroginekologiczna.
Innym problemem, z którym zmaga się wiele kobiet po porodzie jest kwestia współżycia. Wiele pań boi się, u wielu pojawia się ból czy też dyskomfort. Odpowiednia terapia manualna czy też konkretne ćwiczenia, ale także i zmiana podejścia, są w stanie i ten problem rozwiązać.
CFF – fizjoterapia uroginekologiczna w Gdańsku.
Nasze Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej wychodzi naprzeciw potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom absolutnie wszystkich pań. Świadczymy usługi z pogranicza m.in problemów ginekologicznych, układu ruchu i nieprawidłowości w obrębie układu moczowo – płciowego. Każdy pacjent jest dla nas ważny i do każdego podchodzimy w pełni indywidualnie. Staramy się przeprowadzać plany leczenia tak, aby móc każdemu pomóc, w pełni rozwiązując konkretny problem. Oferujemy terapię blizn, plan ćwiczeń na rozejście się mięśni prostych brzucha, określone działania w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu czy innych, konkretnych problemów w obszarze miednicy mniejszej kobiety.
Dlaczego warto skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej w Gdańsku?
Bo jest to najlepszy wybór dla kobiet, które są świadome swoich problemów i dysfunkcji pojawiających się w wyniku określonych sytuacji. Bo jest to najlepsza opcja, aby po ciąży i porodzie nadal żyć aktywnie sportowo i seksualnie, wciąż ciesząc się pełnią życia. CFF to placówka, której jak najbardziej warto zaufać i która jest w stanie być pomocną absolutnie każdej kobiecie.