Fizjoterapia po urazach

Fizjoterapia i rehabilitacja ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna – co to jest?

Fizjoterapia ortopedyczna to zespół działań dla wszystkich tych osób, którzy ulegli kontuzji, ale również i złamaniu kości, skręceniu stawu czy też uszkodzeniu struktury mięśniowej. Fizjoterapeuta pracujący z pacjentem, wykorzystuje różnorodne techniki manualne i ćwiczenia, tak, aby przywrócić sprawność pacjentowi, wypracować u niego prawidłowe wzorce ruchowe i odpowiednie nawyki.
Dla kogo skierowana jest fizjoterapia ortopedyczna? Dla osób po wypadkach samochodowych, po odbytych operacjach, po stłuczeniach, skręceniach, jak również i złamaniach, po wszelkich urazach narządu ruchu, ale również i w przypadku bólów mięśni i stawów.

Fizjoterapia i rehabilitacja – praca z pacjentem

Każdy pacjent jest inny, każdy podlega nieco innym działaniom i innemu podejściu. Profesjonalny fizjoterapeuta potrafi przeprowadzić terapię w taki sposób, aby przywrócić pacjentowi pełną sprawność. W CFF pracują najlepsi specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentem, którzy znajdują zastosowanie dla różnego rodzaju schorzeń, z jakimi zmagają się pacjenci, którzy w końcu wspomagają się różnorodnymi działaniami, aby poradzić sobie z konkretnymi urazami. W przypadku dolegliwości bólowych, po zabiegach operacyjnych czy też przy ograniczonej ruchomości, bądź wszelkich dysfunkcjach, pomoc terapeuty odgrywa kluczowe znaczenie i taką też pomoc pragniemy Państwu zaoferować.

Rehabilitacja ortopedyczna – wykorzystywane terapie i zabiegi

W pracy z pacjentem kluczowe znaczenie odgrywa wykorzystanie odpowiednich technik pracy, tak, aby prowadzona rehabilitacja przyniosła pożądane efekty. W CFF wykorzystujemy najnowsze metody pracy terapeutycznej, posiadamy niezawodne sprzęty i rozwiązania technologiczne, mamy wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, a to wszystko po to, aby móc pomóc naszym pacjentom i zapewnić im jak najlepszą opiekę.

Urazy stawów, urazy w obrębie tkanek i urazy mięśniowe

Fizjoterapia ortopedyczna wykorzystywana jest niezwykle często i stanowi ona jedną z części powrotu do zdrowia i do pełnej sprawności. Może być więc ona prowadzona w przypadku zerwania ścięgna Achillesa, uszkodzenia stawu skokowego, łokciowego lub stawu kolanowego, w tym rzepki, przy zespole cieśni nadgarstka, przy zaburzeniach w obrębie aparatu ruchu, po rekonstrukcji więzadła w działaniu pooperacyjnym. Taka fizjoterapia ma również kluczowe znaczenie po zabiegach ortopedycznych i po leczeniu operacyjnym. Celem terapii manualnej ale i zastosowania konkretnych metod rehabilitacyjnych jest przywracanie sprawności w obrębie uszkodzonych tkanek miękkich, powięzi, kości, stawów czy mięśni. Indywidualnie dobrane działania w fizjoterapii, profesjonalne podejście do pacjenta, a ponadto jego zaangażowanie w cały proces rehabilitacji, to absolutnie kluczowe znaczenie dla skuteczności rehabilitacji. W tych działaniach chęć uzyskania pożądanych efektów możliwa jest tylko i wyłącznie przy odpowiedniej współpracy na płaszczyźnie pacjent – rehabilitant.

Fizjoterapia ortopedyczna kończyny dolnej, kończyny górnej, stawu ramiennego i innych części ciała

Jeśli masz problem z którąkolwiek częścią ciała, w tym m.in z prawidłową pracą kończyny górnej, dolnej, części podeszwowej stopy, stawu ramiennego czy kolanowego, to jak najbardziej możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Poprzez indywidualnie dobrany plan pracy, fizjoterapeuci z CFF z pewnością będą w stanie Ci pomóc.

Fizjoterapia ortopedyczna nie tylko dla sportowców

Nie ma wątpliwości, iż fizjoterapia jest niezbędna dla wielu osób, które zmagają się z urazami i kontuzjami, jednak nie dotyczy to tylko sportowców. Z usług takich korzystają bowiem osoby i po przebytych operacjach, takie, które chcą przywrócić elastyczność mięśni, uzyskać odpowiednią mobilizację stawową. Zawsze, kiedy tylko pojawia się ból, dyskomfort czy jakiekolwiek ograniczenia, pomoc specjalistów odgrywa kluczowe znaczenie.

CFF – najlepszy wybór dla wszystkich

Nie ma wątpliwości, iż CFF w Gdańsku, to jak najbardziej doskonały wybór dla wszystkich pacjentów. W tym właśnie miejscu nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby dokonując działań diagnostycznych, zaproponować dla nich odpowiednie rozwiązania. W jednym przypadku może to być masaż tułowia, w innym odpowiednie manipulacje, w jeszcze innym kinesiotaping, osteopatia czy inne działania tak ważne i kluczowe w rehabilitacji ruchowej.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ