Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia i rehabilitacja sportowa

Fizjoterapia sportowa – co to jest?

Fizjoterapia sportowa jest jednym z działów nowoczesnej fizjoterapii, która pracuje z osobami uprawiającymi różnego rodzaju sporty, w tym z amatorami, jak również i z profesjonalistami, czyli z zawodowymi sportowcami. Jest ona przede wszystkim nastawiona na wspomaganie treningów, na zwiększanie ich efektywności oraz na optymalizację osiągnięć sportowych. Ponadto, fizjoterapia sportowa to również wspomaganie regeneracji oraz opieka w trakcie występujących kontuzji i urazów. Ta dyscyplina zdecydowanie różni się od zwykłej fizjoterapii, bowiem fizjoterapeuta pracujący ze sportowcem musi znać zarówno techniki swojej pracy, ale również i metody treningowe, aby mógł on odpowiednio je dostosować do odpowiednich pacjentów. Każdy zawodnik jest inny i w każdym przypadku inaczej na jego organizm działa aktywność fizyczna. Indywidualny program terapeutyczny jest w stanie zapewnić powrót do sportu każdego sportowca, zagwarantować mu na nowo pełną sprawność, wspomóc jego wydolność, zwiększyć siłę mięśniową, poprawić stan zdrowia. Fizjoterapeuta sportowy nie jest jedynie pomocą w przypadku poważnych urazów, ale jest on pomocą dla osób uprawiających sport. Każda dyscyplina wymaga dużej pracy stawów i mięśni, każda może doprowadzać do nadmiernej pracy narządu ruchu. Sprawność fizyczna jest niezwykle ważna, ale tylko przy rozsądnym do niej podejściu. Kluczowe znaczenie ma więc dobry program treningowy podczas wykonywanej aktywności, rozgrzewka, rozciąganie, regeneracja, a do tego właśnie i pomoc odpowiednich w tym zakresie specjalistów.

W CFF na to wszystko właśnie można liczyć. Oprócz trenera, kluczowe znaczenie ma również i zespół fizjoterapeutyczny, który jest w pełni do Państwa dyspozycji. Celem fizjoterapii jest być w pełni dla swoich pacjentów, świadcząc dla nich usługi kompleksowo. I bez względu na to, czy w grę wchodzi biegacz, tenisista czy osoba uprawiająca sztuki walki – z pomocą odpowiedniego sztabu specjalistów, może uzyskać lepsze wyniki, może w profesjonalny sposób zacząć swój start w zawodach, może uzyskać pożądane efekty w danej dyscyplinie sportowej. Istotne znaczenie ma zarówno sama profilaktyka, jak również wspomaganie pracy sportowca oraz szybkie leczenie wszelkich urazów i kontuzji, zarówno w obrębie ścięgien, mięśni, tkanek czy też stawów.

Sport i aktywność sportowa – możliwe kontuzje sportowe i urazy

Choć sport jest istotnym elementem naszego życia i aktywność powinno praktykować się bez względu na wiek, to jednak uprawianie dyscypliny sportu w każdej niemal dziedzinie, narażone jest w dużej mierze na kontuzje i urazy. I bez względu na to, czy mamy do czynienia ze sportowcem biorącym udział w zawodach czy sportowcem amatorem, kontuzje w przypadku nieodpowiedniego podejścia są bardzo często występującą przypadłością. Skręcenie stawu skokowego, problemy z kolanami, łokieć tenisisty wśród osób trenujących tenis, bóle piszczeli, przeciążenie mięśni – to wszystko pojawia się niezwykle często, szczególnie w przypadku amatorów i osób nie podchodzących do trenowania rozsądnie i poważnie. Nieodłączną częścią trenowania powinna być więc współpraca z fizjoterapeutą, dlatego też z tego miejsca zapraszamy do CFF, gdzie każdy ze specjalistów może pomóc pacjentowi z bólem, dyskomfortem czy jakimikolwiek ograniczeniami.

Fizjoterapeuta sportowy – pomoc dla amatorów i zawodowych sportowców

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie – czy fizjoterapia sportowa jest tylko dla zawodowych sportowców? Nie, absolutnie nie. W przypadku osób, które trenują amatorsko, jak również i tych wymagających odpowiedniego przygotowania pod zawody, każdy nasz terapeuta jest w pełni do ich dyspozycji. Coraz więcej osób korzysta z pomocy takich specjalistów, stąd też widoczne jest bardziej zdroworozsądkowe podejście do tematu sportu w naszym życiu.

Pomoc fizjoterapeuty – jaka jest rola fizjoterapii w sporcie?

Sport ma ogromne znaczenie i każdy z nas na aktywność fizyczną w swoim życiu powinien postawić. Nieodpowiednie jednak podejście może spowodować liczne problemy w obrębie układu nerwowego czy aparatu ruchu. Prawidłowa mobilność, ułożenie planu treningowego, dopasowanie treningów do swoich możliwości – to wszystko jest bardzo ważne i kluczowe. Sama jednak pomoc trenerów nie wystarczy, dlatego też wychodzimy do Państwa z usługami w obrębie fizjoterapii w sporcie, jako jednego z nieodłącznych elementów rozsądnego i prawidłowego trenowania.

Rehabilitacja i terapia z pacjentami w CFF – sprawdź ofertę

Zapraszamy serdecznie do CFF na pierwszą wizytę w ramach konsultacji, a następnie na kolejne spotkania, dostosowane w pełni do Państwa potrzeb, oczekiwań i wymagań. Możemy ustalić plan zdrowotny dla osób, które chcą zacząć być aktywnymi, możemy zadbać o pacjentów po złamaniach kończyn, aby zagwarantować szybkość powrotu do zdrowia, w końcu możemy poradzić sobie ze wszelkimi dysfunkcjami, przywracając prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli dbać o siebie i swój rozwój – to tylko z profesjonalistami z CFF w Gdańsku.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ