Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna

Głównymi problemami, jakimi zajmujemy się podczas terapii z fizjoterapeutą uroginekologicznym w naszym gabinecie są choroby lub dolegliwości układu moczowego, płciowego lub pokarmowego.

Nasza oferta dotyczy również kompleksowej rehabilitacji uroginekologicznej pacjentek w ciąży I po porodzie – opieka okołoporodowa.

Nietrzymanie moczu

W ciągu całego życia około 50% kobiet doświadcza w którymś momencie nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu (inkontynencja) jest dysfunkcją, która dotyczy coraz większej ilości osób.

Obniżenie narządu rodnego

Obniżenie narządu rodnego dotyczy zazwyczaj kobiet po porodzie oraz w okresie menopauzalnym. Dzieje się tak dlatego, że napięcie ścian pochwy i mięśni dna miednicy jest zaburzone.

Rozejście mięśnia prostego brzucha

DRA (Diastasis rectus abdominis) – rozstęp mięśnia prostego brzucha, czyli jego prawej i lewej części na boki, może pojawić się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Terapia blizny

Blizna to zmieniona tkanka, która tworzy się w miejscu po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach lub jako następstwo wygojenia zmian skórnych.

Fizjoterapia w ciąży

Okres ciąży to niezwykłe doświadczenie psychiczne, któremu towarzyszy szereg zmian anatomicznych, fizjologicznych i metabolicznych warunkujących jej prawidłowy przebieg.

Fizjoterapia w połogu

Dobrym czasem na konsultacje u fizjoterapeutki uroginekologicznej są około 2 tygodnie po porodzie lub kiedy tylko kobieta nabierze sił.

Dolegliwości bólowe miednicy

Ból w obszarze miednicy dotyka coraz większej ilości kobiet. Może pojawić się w każdym wieku, dotyczy czasem też kobiet w ciąży.

Trening mięśni dna miednicy

Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za szereg funkcji w naszym organizmie. Do pierwszej funkcji – podporowej zaliczamy podtrzymanie pęcherza, macicy, pochwy i odbytnicy.

Przygotowanie do porodu

Każda kobieta powinna przygotować swoje ciało do porodu, bez względu na to, czy będzie rodzić w sposób naturalny, czy przez cięcie cesarskie.

Masaż

Każdy z nas wie, jak drogocenny wpływ na nasze ciało i stan umysłu daje masaż. Oferuję masaż zarówno kręgosłupa jak i całego ciała: klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, drenaż limfatyczny.

Kinesiology taping

Założenia metody opierają się o zasady kinezjologii, a jej celem jest wspieranie naturalnych procesów samoleczenia organizmu oraz długotrwałe utrzymanie efektu terapeutycznego.

Rehabilitacja okołoporodowa

 • Przygotowanie mięśni dna miednicy do porodu (ich elastyczność oraz nauka rozluźniania mają ogromny wpływ na przebieg drugiej fazy porodu)
 • Przygotowanie krocza do porodu (nauka masażu okolicy krocza i środka ścięgnistego)
 • Bóle kręgosłupa i miednicy w ciąży ( rozejście spojenia łonowego, rwa kulszowa, zespół mięśnia gruszkowatego) a także inne dolegliwości ciążowe
 • Aktywność fizyczna w ciąży
 • Omówienie pozycji i ich wpływu na przebieg akcji porodowej
 • Nauka swobodnego oddechu
 • Omówienie niefarmakologicznych sposobów zmniejszenia bólu porodowego
 • Terapia DRA – rozejścia kresy białej
 • Terapia blizny po cięciu cesarskim oraz po nacięciu lub pęknięciu krocza
 • Profilaktyka poporodowa, pozycje odciążające, bezpieczne sposoby zmiany pozycji, ochrona krocza, pozycje do karmienia
 • Usuwanie zastojów mleka w piersiach
 • Powrót do aktywności fizycznej poprzez indywidualny dobór ćwiczeń
 • Indywidualne przygotowanie do porodu w ramach szkoły rodzenia

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ W CELU POPRAWIENIA KONDYCJI ZDROWOTNEJ.