Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna w Gdańsku

Fizjoterapia Uroginekologiczna w Gdańsku

Fizjoterapia uroginekologiczna jest specjalistyczną dziedziną celującą w poprawę dobrostanu kobiet na różnych etapach ich życia. Możesz liczyć na nasze wsparcie w każdym momencie, zarówno na co dzień, w ciąży, ale także przed porodem lub po nim. Wiemy jak ważne jest indywidualne podejście do pacjentki w delikatnych sprawach. U nas możesz wybrać fizjoterapeutę lub jego kobiecy odpowiednik. Fizjoterapeutka uroginekologiczna to dodatkowy komfort dla niektórych Pań. Niezależnie od Twojej decyzji, każdy nasz pracownik zaopiekuje się Tobą na najwyższym poziomie. Bardzo dbamy o to, aby każdy nasz specjalista był na bieżąco ze wszelkimi nowościami ze świata fizjoterapii uroginekologicznej.

Fizjoterapia mięśni dna miednicy

Fizjoterapia mięśni dna miednicy jest jednym z najważniejszych celów podczas wizyty u naszego specjalisty. Dzięki temu masz lepszą kontrolę nad swoim ciałem, a całość przeprowadzonych działań wpływa również na ogólny dobrostan oraz na poprawę samopoczucia. Naszą rolą może być także pomoc w odpowiednim przygotowaniu się do porodu, a także w szybkim powrocie do poprawnego funkcjonowania tuż po nim.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny w Gdańsku – jak pomagamy?

W czasie wizyty fizjoterapeuta uroginekologiczny sprawdza obecny stan pacjentki, planuje i wdraża odpowiednie metody pracy nad szybką i bezpieczną poprawą jakości życia osoby nad którą pracuje. Jesteśmy elastyczni, jeśli w trakcie prowadzenia pacjentki bieżąca analiza wykaże potrzebę jakichkolwiek zmian czy odstępstw od zaplanowanego harmonogramu – jesteśmy na to przygotowani. Umów się na wizytę, zadbamy o Twoje sprawy i polepszymy komfort Twojego życia!

Kobieca fizjoterapia dla ciężarnych

Fizjoterapia dla ciężarnych to bardzo istotny element wsparcia dla przyszłych, szczęśliwych mam. W tym newralgicznym czasie ciało się zmienia i pojawiają się różne dolegliwości. Wtedy też powinny zostać wzmocnione jego najważniejsze dla porodu obszary. Na tym skupia się właśnie kobieca fizjoterapia, poprawa samopoczucia, redukcja nieprzyjemnych doznań oraz poprawa siły i elastyczności mięśni. Potrzebujesz naszego wsparcia? Zarejestruj się i oddaj się w ręce profesjonalistów.

Kiedy umówić się do fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Umów się na fizjoterapię uroginekologiczną gdy:

 • przygotowujesz się do porodu;
 • podczas II i III trymestru ciąży;
 • jesteś po porodzie;
 • miewasz dolegliwości ze strony narządów miednicy;
 • miewasz dolegliwości związane z miednicą mniejszą;
 • doświadczasz rozejścia mięśni prostych brzucha, spojenia łonowego, krocza, pochwy;
 • jesteś po nacięciu krocza;
 • posiadasz bliznę po cesarskim cięciu;
 • miewasz problemy w wypróżnianiem;
 • doświadczasz nietrzymania moczu;
 • masz osłabione struktury dna miednicy;
 • doświadczasz dolegliwości podczas współżycia.

Fizjoterapia dna miednicy – na czym polega?

Fizjoterapia dna miednicy stymuluje osłabione struktury dna miednicy, które skutkują nieprawidłowościami takimi jak dysfunkcje układu moczowo-płciowego, obniżenie narządów rodnych, problemy w okresie połogu, dysfunkcje seksualne, parcia naglące czy problemy w czasie ciąży i inne dolegliwości.

Kiedy warto umówić się do fizjoterapeutki uroginekologicznej w czasie ciąży?

W II trymestrze – dowiesz się, które ćwiczenia są zalecane w czasie ciąży, a których należy unikać. Dowiesz się, jak wykonywać codzienne czynności, zachowując prawidłową postawę ciała bez obciążania kręgosłupa i brzucha. Nauczysz się, jak zadbać o dno miednicy, jak prawidłowo oddychać, zapobiegać dolegliwościom oraz nietrzymaniu moczu.

W III trymestrze – przygotujesz swoje ciało do porodu. Nauczysz się jak rozluźniać mięśnie dna miednicy, jak masować krocze i jak oddychać w trakcie akcji porodowej. Dowiesz się, jak zadbać o siebie po porodzie, by sprawnie wrócić do pełni sił.

Na czym polega pomoc fizjoterapeutki uroginekologicznej po porodzie?

Jeżeli podczas porodu doszło do cesarskiego cięcia, pęknięcia lub nacięcia krocza, można zgłosić się do fizjoterapeutki uroginkologicznej jeszcze w trakcie połogu. Po około 4-6 tygodniach od porodu. Dowiesz się jak zadbać o bliznę by szybko się goiła i była jak najmniej widoczna. Specjalistka zapobiegnie powstaniu zrostów, uczuciu ciągnięcia i dolegliwościom, a także nauczy Cię automasażu blizny.

Po około 6 tygodniach od porodu siłami natury i 12 tygodniach po cesarskim cięciu warto zgłosić się do fizjoterapeutki uroginekologicznej, ponieważ skontroluje postawę ciała. Zweryfikuje, które mięśnie uległy podczas ciąży i porodu osłabieniu i należy je wzmocnić, a które wymagają rozluźnienia. Specjalistka przyjrzy się sile mięśni dna miednicy i rozejściu mięśni prostych brzucha, układając przy tym zestaw odpowiednich ćwiczeń i działań. Dowiesz się jak unikać przeciążeń, pogłębiających zdiagnozowane dysfunkcje.