Indiba Activ

Terapia Indiba Activ Gdańsk

Czym jest Indiba Activ?

Jest to technologia, która umożliwia doprowadzenie do tkanek i komórek prądu za pomocą elektrod, dzięki któremu proces odbudowy jest znacznie szybszy. W połączeniu z manualnymi umiejętnościami terapeuty, znacznie skraca proces rehabilitacji, prowokuje organizm do odbudowy na poziomie komórkowym, znacząco przyśpiesza naturalne procesy gojenia i odbudowy tkanek, wpływa na redukcję bólu i zmniejszenie stanu zapalnego. Terapia Indiba Activ sprawdza się zarówno w bólach przewlekłych oraz przy urazach.

Terapia wykorzystująca technologię Indiba Activ

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pomagają pacjentom przywrócić sprawność czy uporać się z bólem. I bez względu na to, czy chodzi o osobę aktywną, będącą sportowcem czy preferującą siedzący tryb życia, w każdym przypadku technologia Indiba Activ może okazać się tą najlepszą, która przyniesie ulgę i poprawi jakość życia.

Urządzenia Indiba Activ – zastosowanie

Leczenie wszelkich dolegliwości bólowych, problemów z mięśniami czy dysfunkcji kręgosłupa, wymaga zastosowania jak najlepszych form fizjoterapii i rehabilitacji, tak, aby w jak najszybszym czasie móc przywracać pacjentom sprawność, przyspieszać okres rekonwalescencji czy pomagać w powrocie do życia bez bólu. Urządzenie Indiba Activ stanowi jak najbardziej doskonały wybór, który to jest metodą bezpieczną, szybką w działaniu, pozwalającą wykorzystać takie rozwiązania, jakie tylko daję szansę zwiększenia pożądanych rezultatów prowadzonej terapii.

Wskazaniami do terapii są:

 • ból i stan zapalny stawów,
 • ograniczenia ruchomości,
 • złamania,
 • uszkodzenia mięśniowe,
 • skręcenia,
 • spastyka,
 • stany pooperacyjne,
 • obrzęki,
 • zrosty,
 • blizny,
 • odleżyny,
 • tendinpatie,
 • wzmożone napięcia mięśniowe,
 • zapalenia kaletek,
 • krwiaki.

Nowoczesna forma fizjoterapii – przebieg zabiegu

Indiba Activ działa z ogromną skutecznością i doskonale sprawdza się ona u większości pacjentów ze wskazaniami, o jakich wspomnieliśmy powyżej. Kluczowe w niej znaczenie ma to, iż znacząco zwiększa ona skuteczność fizjoterapii, prowadząc do pełnej regeneracji tkanek, do przywrócenia naturalnych procesów naprawczych, do szybkiego i skutecznego powrotu do sprawności. Sportowiec chcący powrócić do aktywności, wykorzystując działanie termicznego i nietermicznego prądu, jest w stanie to właśnie uzyskać. Osoba walcząca z bólami kręgosłupa, jest w stanie już po pierwszym zabiegu poczuć ulgę i większy komfort życia.

Ponad 200 największych federacji sportowych na świecie stosuje Indiba®Activ? Jest to bezpośredni partner medyczny największych klubów piłkarskich takich jak FB Barcelona, Chelsea, FC Liverpool, Bayern Monachium, Real Madryd czy Juventus..

Zastosowanie dwóch rodzajów elektrod pojemnościowej i rezystencyjnej pozwala na doprowadzenie prądu termicznego lub nietermicznego do całego ciała. Elektroda pojemnościowa działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową oraz tkankę łączną. Elektroda rezystencyjna oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła. Podczas zabiegu fale o natężeniu 448 kHz powodują modyfikację przenikania membrany komórkowej. Wzrost wymiany jonów i poprawa funkcjonowania błony komórkowej zwiększa metabolizm oraz zapotrzebowanie na tlen. Dzięki tym procesom tkanki są szybciej zaopatrywane w elementy, które pozwalają na ich gojenie i regenerację. Fale poprawiają cyrkulację i stymulują tkankę do regeneracji. Można ją łączyć na tylko z terapią manualną, ale również z kinezyterapią. Zabieg jest bezbolesny i nie niesie za sobą skutków ubocznych. Indiba activ może być wykorzystywana zarówno w terapii dorosłych, jak i dzieci. Przeciwskazaniem do terapii jest ciąża oraz implanty elektroniczne.

Indiba Activ czy manualny masaż – z czego warto korzystać?

Jak najbardziej technologia Indiba stanowi najlepszą, odpowiednią dobraną formę leczenia, która zmniejszając ból czy przywracając procesy naprawcze, jest w stanie wspierać pacjentów w szybkim powrocie do sprawności. I choć same masaże manualne również stanowią doskonały wybór, to jednak nic nie działa jak szybko i tak skutecznie, jak właśnie to rozwiązanie, do którego serdecznie chcielibyśmy Państwa z tego miejsca zachęcić.

Pakiet 10-ciu wizyt na zabiegi Indiba Activ to koszt 1350 zł.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ