Taping - Plastrowanie (Kinesiotaping)

Kinesiotaping Gdańsk

Kinesiotaping Gdańsk – inaczej plastrowanie dynamiczne. Taping wykorzystywany w rehabilitacji.

Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej stanowią ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby być dla swoich pacjentów i oferować im taką jakość usług, jaka jest w stanie przynieść w pełni zadowalające efekty. W ramach prowadzonych działań z najlepszymi fizjoterapeutami, oferujemy kinesiotaping, jako jedną z najbardziej skutecznych metod, wykorzystywanych przy bardzo wielu stanach, w tym w sposób szczególny przy problemach ze strony układu mięśniowo – szkieletowego.

Kinesiotaping Gdańsk – co to jest?

Kinesiotaping, w skrócie określany jako taping, jest to metoda plastrowania, która polega na naklejaniu na wybrane części ciała odpowiednich taśm. Jego twórcą jest dr Kenzo Kase, japoński chiropraktyk, który to stworzył specjalny plaster dynamiczny, niezwykle elastyczny, stanowiący doskonały wybór w przypadku wielu schorzeń w obrębie układu mięśniowo – szkieletowego, ale i nie tylko.

Kinesoptaping jest to rodzaj terapii, w trakcie której, podczas mających miejsce zabiegów, okleja się plastrami te części ciała, które powodują ból i dyskomfort. Kluczowe znaczenie ma tutaj działanie sensoryczne plastra. Poprzez przyklejenie plastra, zwiększa się przestrzeń między skórą właściwą a powięzią. Fizjoterapeuta musi nakleić plastry w taki sposób, aby przyniosły one zamierzony cel. Dzięki nim właśnie usprawnia się praca układu limfatycznego, a więc poprawia się mikrokrążenie, jak również i przepływ limfy. Pacjent poprzez ruch, nie obciąża mięśni, ale wspomaga ich pracę, ale także koryguje ustawienia oraz pracę stawów, zwiększa zakres ich ruchu. Wiele jest zalet stosowania tej właśnie metody kinesiotapingu, dlatego też warto jak najbardziej na nią postawić. Wychodzimy więc do Państwa z naszą ofertą, mając nadzieję, iż uda nam się spełnić Państwa potrzeby, oczekiwania i wymagania.

Plastrowanie dynamiczne, czyli taping – na czym polega?

Plastrowanie dynamiczne jest niezwykle bezpieczną metodą leczenia, która przynosi bardzo dobre rezultaty. Japoński chiropraktyk, który wymyślił ten nadzwyczajny w swoim zastosowaniu materiał, opracował doskonałą metodę, bez użycia skalpela, bez wielogodzinnych rehabilitacji i zastosowania sprzętów medycznych. Rozciągliwe taśmy doskonale można przykleić na ciało, nie powodując bólu czy dyskomfortu, ale jednocześnie działając tak, aby nie nadwyrężyć mięśni, doprowadzając tym samym do jak najlepszego napięcia mięśniowego i usprawnienia aparatu ruchu. Spośród dostępnych na świecie metod rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w ramach prowadzonych zadań w zakresie pomocy pacjentom, ta właśnie działa doskonałe na organizm człowieka, w pełni pozwalając mu przywrócić sprawność i życie bez bólu oraz ograniczeń.

Kinesiology taping – jakie ma zastosowanie i wskazania do jego wykonania?

Kinesiotaping ma bardzo szerokie zastosowanie i łączony z odpowiednią fizjoterapią, jest w stanie w szybkim czasie przynieść pożądane efekty. Sprawdza się więc na wszelkie dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo – szkieletowego, w tym na bóle kręgosłupa, na bóle barków, kolan, okolic przyczepów, nadgarstków, ostrogi piętowej i innych. Sprawdza się po urazach, przyspiesza procesy gojenia, leczy blizny i krwiaki, a także jest wskazaniem do drenażu limfatycznego. Dzięki niemu można poradzić sobie z zaburzeniami krążenia chłonki, usprawniając pracę węzłów chłonnych. Z plastrowaniem dynamicznym wiąże się również okres ciąży i możliwość odciążenia odcinka krzyżowego. To również i idealny wybór w przypadku korekcji wad postawy, przy leczeniu dysfunkcji, w tym przy zaburzeniach równowagi czy nawet zaburzeniach oddechowych.

Taśmy do kinesiotapingu – metody ich zakładania

Kluczowe znaczenie mają bez wątpienia taśmy, które w kinesiotapingu są wykorzystywane. Są one wodoodporne, mocne i trwałe, a nade wszystko również i doskonale dostosowujące się do skóry. Odpowiednio mocno trzymają, sprawdzając się i w nocy i w dzień. Po wizycie, są w stanie utrzymać się na ciele nawet do dziesięciu dni. Najwyższa jakość bawełny, połączona z odpowiednią warstwą, niezbędną do ich przyklejenia, pozwala wykorzystać je przy wszelkiego rodzaju zastosowaniu tejpów na ciało. Istotne jest tylko to, iż nie wystarczy tutaj okleić danego miejsca, które powoduje ból lub dyskomfort, ale podstawą jest wiedza, jak należy je odpowiednio przymocować, aby przyniosły one pożądane efekty.

Kinesiotaping w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej – jaka cena?

W Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, oferujemy Państwu najwyższej jakości kinesiotaping, który to skierowany jest zarówno dla sportowców, u których w sposób szczególny wykorzystuje się takie rozwiązania, ale również i u innych osób, u których w trakcie badania, zostaną potwierdzone określone dysfunkcje i problemy. Jeśli więc współpraca z najlepszymi specjalistami z zakresu fizjoterapii, a w tym zastosowania kinesiotapingu, to jak najbardziej zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ