Masaż leczniczy

Masaż leczniczy Gdańsk

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy jest to jedna z form masażu danej części ciała, która polega na wykorzystaniu dotyku, celem usprawnienia pracy mięśni, wyeliminowania bólu, poradzenia sobie z kontuzją. W masażu tym wykorzystuje się różne techniki, które w zależności od problemu z jakim zmaga się pacjent, powinny być wobec niego stosowane. W przypadku jednych pacjentów problemem mogą być dysfunkcje układu ruchu czy bóle kręgosłupa, u innych dolegliwości bólowe w obrębie głowy wywołane stresem, u jeszcze innych zbyt spięte mięśnie. W każdym przypadku rehabilitacja i wszelkie działania fizjoterapeutyczne, powinny opierać się na określonych działaniach, których to celem byłoby wyeliminowanie istniejącego problemu.

Poprzez techniki stosowane w tym masażu dążymy do zainicjowania lub wsparcia organizmu w naturalnym procesie leczniczym toczącym się w danej okolicy. Celem masażu jest wyrównanie napięć w ciele, zatem w zależności od potrzeb, masaż ten możemy ukierunkować wyciszająco (rozluźniając napięte struktury) lub mobilizująco (pobudzająco). Skupia się na redukcji bólu stawów oraz mięśni oraz przywracaniu sprawności fizycznej pacjenta po:

 • urazach elementów okołostawowych – w tym więzadeł, ścięgien, torebek stawowych, mięśni
 • kontuzjach- w tym stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach
 • zabiegach operacyjnych.

W naszej placówce, w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, liczyć można na pomoc profesjonalnego masażysty, który posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, jest w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązania dla każdego z pacjentów. I bez względu na to, czy w grę wchodzi masaż w obrębie tkanek miękkich, złagodzenie bólu pleców czy też inne usługi, w naszych gabinetach każdy może liczyć na kompleksową, profesjonalną pomoc. Warto więc wybrać ofertę, którą dla Państwa przygotowaliśmy, tak, aby przywrócić sprawność i normalne, codzienne funkcjonowanie.

Masaż leczniczy kręgosłupa i innych części ciała, bóle głowy – stosowane techniki

Odmian i technik stosowanych w masażu leczniczym jest mnóstwo, w związku z czym fizjoterapeuta może dostosować swój warsztat pracy indywidualnie do każdego pacjenta. Terapeuta stosuje techniki zaczerpnięte z masażu klasycznego uzupełnione o terapię manualną oraz swoje umiejętności ze specjalistycznych kursów.

Masaż leczniczy różni się od masażu relaksacyjnego przede wszystkim zastosowanymi technikami i samą formą masowania ciała. Aby uzyskać pożądany efekt, wykorzystuje się tutaj między innymi systematyczne ruchy nacierania, mocnego głaskania, ale również i uciskania, ugniatania i oklepywania. Dotyczy to zarówno samej skóry, mięśni, jak również i stawów. W naszym gabinecie jesteśmy w stanie pomóc każdemu pacjentowi, bez względu na to, czy w grę wchodzi ból głowy, problemy z kręgosłupem, kontuzje w kończynach dolnych czy też inne, temu podobne problemy.

Cele stosowania masażu wykorzystywanego w fizjoterapii

 • przekrwienie okolicy objętej zabiegiem, a co za tym idzie lepsze odżywienie tkanek i regeneracja
 • redukcja objawów bólowych
 • poprawa zakresu ruchomości
 • przywrócenie funkcji uszkodzonym strukturom
 • usprawnienie przepływu krwi i limfy
 • redukcja powstałych obrzęków
 • poprawa przemiany materii
 • ograniczenie zaniku mięśni
 • redukcja objawów bólowych związanych z punktami spustowymi

Usługi CFF Gdańsk – zabiegi, terapie, indywidualnie dobrane masaże

Jeśli szukasz kliniki dostosowanej do Twoich potrzeb, to jak najbardziej warto umówić się na konsultacje, a następnie na masaż leczniczy właśnie w tym miejscu. Z naszych usług mogą korzystać sportowcy, osoby po urazach, czy pacjenci borykającymi się z różnego rodzaju dysfunkcjami. Zabiegi wykonywane są zawsze pod konkretnych pacjentów i ich problemy. Jeśli występują przeciwwskazania do masażu, jesteśmy w stanie zapewnić inne formy pomocy, które mogą okazać się kluczowe w trakcie rehabilitacji.

Nasze usługi z zakresu masażu leczniczego, działają na bardzo wielu płaszczyznach, radząc sobie z naprawdę wieloma problemami. Zmęczenie i stres, który wpływa na aspekt psychiczny powodując bóle głowy? Bóle brzucha? Problemy z kręgosłupem? Ograniczona ruchomość w stawach? Problemy z kończynami po operacji? W każdym przypadku stawiając na bezpieczeństwo pacjentów, które stanowi najwyższą dla nas wartość, a do tego wykorzystując sprawdzone i godne uwagi rozwiązania, jesteśmy w stanie zaradzić niemal wszystkim problemom. 60 minut masażu działającego na tkanki miękkie, na zakończenia nerwowe czy na spięte mięśnie, jest w stanie przynieść naprawdę ogrom płynących z tego korzyści.

Umów wizytę już dziś! Postaw na eliminację schorzeń, które uniemożliwiają Tobie normalne funkcjonowanie. Zapraszamy do nas pacjentów z Gdańska, ale również i z innych rejonów w obrębie Trójmiasta. Często regularne wizyty u masażysty, są w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi nawet zadaniami. Oprócz masażu, oferujemy również i inne działania, w tym na przykład kinezyterapię, fizjoterapię sportową, fizjoestetykę czy masaże mające formę drenażu limfatycznego i inne.

Masaż leczniczy Gdańsk, masaż leczniczy kręgosłupa. Rehabilitacja

Masaż leczniczy kręgosłupa Gdańsk, zabiegi u fizjoterapeuty. Fizjoterapia dla pacjentów z dysfunkcjami mięśni. Sprawdź ofertę, wybierz usługę, umów wizytę.