trener medyczny

Medyczny trener personalny

Medyczny trener personalny – kto to jest?

Rola trenera odgrywa niezwykle ważną rolę. W zależności jednak od tego, jaką pełni on funkcję, skierowany jest do innych grup osób. Innym będzie trener personalny na sali fitness czy na siłowni, innym zaś medyczny trener personalny, pełniący częściowo rolę fizjoterapeuty. W CFF stawiamy na ludzi o odpowiednich kompetencjach, z ogromną wiedzą z zakresu anatomii, wiedzy teoretycznej z fizjoterapii, jak również i wiedzy praktycznej. W naszej placówce pracują trenerzy, którzy zajmują się zarówno sportowcami, w tym amatorami i profesjonalistami, jak również i osobami z różnymi dysfunkcjami i bólami. Posiadając wiedzę i umiejętności, są w stanie dobrać indywidualny plan treningowy do każdego z pacjentów.

W progach naszej placówki zasiadają specjaliści z zakresu trenowania pacjentów pod kątem medycznym. W pracy z klientem wykorzystują wiedzę i umiejętności oraz swój warsztat, tak, aby pomóc każdemu uporać się z danym problemem. Profesjonalna pomoc nad podopiecznymi, to kluczowy element doskonałej współpracy między medycznym trenerem personalnym, a pacjentem.

Posiadanie kursów trenera personalnego medycznego.

Nie można zajmować się pracą z pacjentem, nie mając odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Nie można też oferować usług z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów, nie mając do tego stosownych kompetencji. Medyczny trener personalny Gdańsk powinien posiadać odpowiednie kursy w zakresie treningu personalnego, które dopuszczają go do pracy z pacjentem. Wielu z nich, posiada świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, będąc absolwentami najlepszych uczelni. Mają wiedzę i umiejętności z zakresu pracy z ludzkim ciałem, działając zarówno prozdrowotnie z pacjentem, jak również i leczniczo.

Aby organizm, szczególnie osoby aktywnej fizycznie pracował prawidłowo, kluczowe znaczenie ma kilka aspektów. Ważny jest na pewno sam sport, a dokładnie prawidłowo ułożone treningi pod swoje cele, ale i możliwości. Ponadto, istotne znaczenie ma także dietetyka, suplementacja i współpraca z odpowiednimi specjalistami.

Odpowiedni zakres wiedzy, ciągłe podnoszenie kwalifikacji, poszerzanie tematu związanego z pracą z klientem to podstawa. Aby zdobyć tytuł medycznego trenera personalnego, należy mieć przygotowanie motoryczne, odpowiednią wiedzę i podejście. Każdy bowiem pragnie współpracy z kimś, komu będzie mógł zaufać i komu będzie mógł ,,oddać się” w pełni.

Medyczny trener personalny. Aktualne trendy wzrostowe dla tego zawodu.

Na przestrzeni ostatnich lat, wzrosło zapotrzebowanie na tego typu zawód. Ludzie coraz częściej są świadomi tego, iż podstawą jest poprawne układanie planów treningowych, rozsądne podejście do treningów. Co więcej, ludzie zdali sobie sprawę, iż każdy ból czy dyskomfort, wymaga natychmiastowego działania z pomocą odpowiedniej osoby. I bez względu na to, czy w grę wchodzi rehabilitacja, fizjoterapia czy aktywność fizyczna – medyczny trener personalny jest odpowiednią osobą dla każdego.

Warto zapoznać się z naszą ofertą, aby móc otrzymać profesjonalne wsparcie i pomoc na najwyższym poziomie. Zachęcamy do podjęcia współpracy z osobami, które w najprostszy z możliwych sposobów, będą w stanie Państwu pomóc. Źle dobrany trening może doprowadzić do wielu kontuzji, do bólu i dyskomfortu. Nieprawidłowo przeprowadzony, może nie dać pożądanych rezultatów i celów. Z naszą pomocą można osiągnąć tak naprawdę wszystko.

Medyczny trener personalny Gdańsk – ,,Instruktor ludzkiego ciała”.

Odpowiednie techniki ćwiczeń, stosowny zakres ruchowy, trening funkcjonalny czy siłowy? Aby nie doprowadzić do urazów, jednocześnie zyskując sprawność, kondycję i siłę, potrzeba wiedzy. I tutaj z pomocą przychodzi medyczny trener personalny. W całym procesie treningowym ma on ogromne znaczenie i jeśli ma spełnić Twoje oczekiwania, musi być specjalistą w swoim fachu.

W CFF pracują najlepsi. Połączenie dietetyki sportowej i dietetyki klinicznej, znajomości z zakresu suplementów diety, a także samej biomechaniki ludzkiego ciała, daje nam trenerów, z którymi jak najbardziej warto współpracować. To oni są w stanie tak przeprowadzać współpracę z klientem, aby przyniosła ona efekty. Dobra strategia działania, przekazywanie stosownej wiedzy, pokazanie tego, czego robić nie wolno, a co jest wskazane. I bez względu na to, czy mamy do czynienia ze sportowcem szukającym dobrego ,,specjalisty” w zakresie trenowania czy mamy osobę ćwiczącą, ale na przykład z bólem w obrębie obręczy barkowej – medyczny trener personalny, to jak najbardziej idealny wybór.

NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ