Rehabilitacja stawu barkowego

Rehabilitacja stawu barkowego w Gdańsku

Rehabilitacja stawu barkowego – umów wizytę prywatną

Rehabilitacja barku po urazie dostosowana jest do rodzaju i ciężkości kontuzji, dlatego może ona obejmować różne etapy i techniki. Wszystko to ma na celu przywrócenie funkcji i zakresu ruchu w obrębie barku. Uszkodzenie stożka rotatorów powstaje na skutek uszkodzenia lub nadmiernego zużycia mięśni i ścięgien. Są one kluczowe dla stabilności i ruchomości stawu barkowego, a ich uszkodzenie obejmuje różne stopnie, od niewielkich, po poważnych pełnych zerwań. Pacjenci często poszukują rehabilitacji po zwichnięciu barku, a trafiając do nas, odzyskują sprawność i dobre samopoczucie!

Rehabilitacja barku w Gdańsku Oliwie

Rehabilitacja barku po operacji z pewnością skraca czas rekonwalescencji u pacjentów. Po przeprowadzeniu dokładnej oceny stawu, określeniu jego zakresu ruchu i poziomu odczuwanego dyskomfortu, specjalista przechodzi do technik masowania i manipulacji stawowych, aby poprawić jego ruchomość. Ćwiczenia po operacji barku są ważnym elementem całego procesu. Te wzmacniające odbudowują siłę mięśni wokół stawu i jego stabilność, a rozciągające przywracają utraconą elastyczność.

Kiedy skorzystać z rehabilitacji barku?

Wielu pacjentów decyduje się na rehabilitację po artroskopii barku. Procedura ta pozwala na dotarcie do stawu cienką rurką z kamerą i narzędziami, przy zachowaniu małej inwazyjności. Spersonalizowany plan zakłada zestawy ćwiczeń i monitorowanie postępów. Innym przypadkiem, kiedy zgłaszają się do nas pacjenci na rehabilitację jest endoproteza odwrócona stawu barkowego. Po wszczepieniu endoprotezy pacjent powinien przejść intensywny program w celu umożliwienia pacjentowi powrócenie do codziennych aktywności. Kolejnym schorzeniem wymagającym rehabilitacji jest zamrożony bark. Ogranicza znacząco zakres ruchu u pacjenta, a u jego podłoża leżą różne przyczyny, od urazu i przeciążenia, po stan zapalny czy problemy zwyrodnieniowe. Rehabilitacja po złamaniu kości ramiennej może być procesem wymagającym czasu, ale jest niezwykle ważna w powrocie do pełnej sprawności. Nie czekaj i umów się na wizytę z naszym specjalistą!