Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana w Gdańsku

Rehabilitacja kolana po operacji

Celem rehabilitacji kolana po operacji jest powrót do pełnej sprawności i aktywności. To proces, który obejmuje kilka faz. W fazie początkowej specjalista skupia się na ograniczeniu obciążenia i ćwiczeniach wzmacniających. W fazie środkowej – na zwiększeniu zakresu ruchu w kolanie, a w fazie zaawansowanej – wprowadza złożone ćwiczenia wzmacniające oraz poprawiające koordynację i równowagę. Zabiegi rehabilitacyjne na kolano pozwalają przywrócić funkcje i siłę w kolanie. Indywidualny plan jaki układają specjaliści dostosowany jest zawsze do konkretnego przypadku i typu operacji kolana. Jeżeli takiej właśnie opieki potrzebujesz, zgłoś się do nas!

Rehabilitacja kolana po artroskopii w Gdańsku

Artroskopia kolana to powszechny zabieg stosowany w wielu schorzeniach takich jak uszkodzenie chrząstki, wiązadeł, błony maziowej i innych. Bardzo ważne jest więc zaplanowanie rehabilitacji po artroskopii kolana, bo przywraca ona normalne funkcjonowanie kolana po zabiegu. Obejmuje ona kilka faz, zakończonych stopniowym powrotem do aktywności sportowych. Innym przykładem operacji, po której zalecana jest rehabilitacja jest szycie łąkotki. Do jej uszkodzenia dochodzi często w wyniku urazu sportowego, wypadku lub postępuje wraz z wiekiem pacjenta. W tym przypadku także Ci pomożemy!

Rehabilitacja po endoprotezie kolana – umów się do specjalisty!

Endoproteza kolana to sztuczny implant zastępujący uszkodzony lub zniszczony staw. Rehabilitacja po endoprotezie kolana jest procesem długotrwałym i wymaga współpracy pacjenta ze specjalistą. Dobrze zaplanowane działania i nasze doświadczenie zapewniają postępy i przywrócenie pełnej funkcji kolana. Wybierz prywatne wizyty w Gdańsku Oliwie i rozpocznij swój powrót do formy sprzed operacji!