Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa w Gdańsku

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego w Gdańsku

Rehabilitacja kręgosłupa to kompleksowy proces, który obejmuje rozpoznanie problemu, przywrócenie właściwej ruchomości oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości kręgosłupa w różnych jego odcinkach. Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego skupia się na jego dolnym obszarze i wpływa na całą postawę ciała pacjenta. Problemy w górnym odcinku, wymagają zwykle rehabilitacji kręgosłupa szyjnego. Z naszą indywidualnie dopasowanym planem osiągniesz konkretne, zamierzone cele. Zadzwoń, czekamy na Ciebie w Gdańsku Oliwie!

Rehabilitacja kręgosłupa po operacji

Rehabilitacja na kręgosłup jest niezwykle potrzebna pacjentom, którzy chcą wrócić do pełni sprawności. Specjalista koncentruje się na poprawie jego mobilności i samopoczucia, wprowadzając w spersonalizowany plan działania zwiększające zakresu ruchu, siłę mięśni, równowagę i koordynację. Takie działania są priorytetem u pacjentów po operacji kręgosłupa. Wszystkie ćwiczenia dostosowujemy do rodzaju operacji i potrzeb pacjenta, dlatego zarezerwuj u nas swój termin wizyty!

Komu jeszcze polecana jest rehabilitacja na kręgosłup?

Często na rehabilitację zgłaszają się do nas pacjenci ze skoliozą. To częsty problem charakteryzujący się bocznym skrzywieniem w kierunku prawej lub lewej strony. Kręgosłup przyjmuje wtedy kształt litery „S” lub „C”. Innym schorzeniem jest ekstruzją dysku, w którym fragment tkanki dysku przedostaje się poza swoje normalne położenie w kręgosłupie. To może być przyczyną ucisku na nerw i odczuwanego dyskomfortu. Jeżeli cierpisz na kręgozmyk, czyli przemieszczenie kręgu w stosunku do sąsiednich kręgów, tutaj także polecana jest wizyta u specjalisty.

Rehabilitacja kręgosłupa przy dyskopatii i przepuklinie – Tobie także pomożemy

Rehabilitacja przy dyskopatii kręgosłupa opiera się na spersonalizowanym planie ćwiczeń, który uwzględnia nasilenie objawów i potrzeby pacjenta. Efektem ćwiczeń jest poprawa zakresu ruchu, wzmocnienie mięśni wspierających kręgosłup i zwiększenie elastyczności. Rehabilitacja przy przepuklinie jest procesem stopniowym i także wymaga personalizacji działań przez specjalistę. Nie zapominamy o edukacji pacjenta na temat właściwych technik podnoszenia przedmiotów, które wprowadzają dobre nawyki w jego codziennym funkcjonowaniu. Umów się na wizytę – przyjmujemy od poniedziałku do piątku!