Rehabilitacja uda

Rehabilitacja uda w Gdańsku

Rehabilitacja mięśnia czworogłowego w Gdańsku

Rehabilitacja mięśnia czworogłowego , który jest głównym mięśniem uda, przeprowadzana jest po urazach, operacjach lub w przypadku osłabienia mięśnia. Jest on kluczowy dla stabilności kolana i funkcji kończyny dolnej. Rehabilitację przeprowadzamy w Gdańsku Oliwie, a na wizytę możesz się umówić bez oczekiwania w kolejce, dzwoniąc do nas, lub rezerwując spotkanie ze specjalistą online.

Rehabilitacja kości udowej – zapisz się na wizytę

Rehabilitacja kości udowej jest kluczowa, aby przywrócić funkcję nóg, zakres ruchu, siłę mięśniową, oraz aby zapobiec powikłaniom. Proces powrotu do pełnej sprawności zależy od rodzaju złamania i indywidualnych potrzeb pacjenta. Działania pod okiem specjalisty są konieczne na przykład po założeniu pacjentowi gwoździa śródszpikowego, stabilizującego kość udową. Współpraca i systematyczne wykonywanie zaleconych ćwiczeń są kluczowe dla sukcesu rehabilitacji i satysfakcjonujących efektów.

Rehabilitacja po złamaniu kości udowej – zacznij powrót do sprawności!

Złamanie szyjki kości udowej to poważny uraz. Po operacji wdrażane są ćwiczenia poprawiające zakres ruchu w stawie biodrowym i stawie kolanowym, a także te wzmacniające mięśnie biodra, uda i łydki. Złamanie przezkrętarzowe kości udowej także wymaga rehabilitacji. Pacjent jest uczony prawidłowych wzorców chodu i równowagi, aby uniknąć niepotrzebnych obciążeń na kość udową. Złamanie przezkrętarzowe kości udowej u osoby starszej może być szczególnie trudne w procesie rehabilitacji ze względu na potencjalne schorzenia i ograniczenia wynikające z wieku. Wymaga ona bardziej ostrożnego podejścia. Innym przypadkiem poddawanym rehabilitacji jest złamanie trzonu kości udowej. Tutaj także podejmowane są działania poprawiające kontrolę, stabilność kończyny oraz zapobiegające upadkom. Jeżeli potrzebujesz rehabilitacji po złamaniu szyjki kości udowej zadzwoń do nas – zaplanujemy dla Ciebie indywidualny plan działania. Czekamy na Ciebie w Gdańsku Oliwie!