Sonofeedback

Sonofeedback terapia Gdańsk

Sonofeedback jest to nowoczesna metoda indywidualnej pracy z pacjentem z wykorzystaniem aparatu USG. Polega na bieżącym monitorowaniu terapii i analizie otrzymywanego obrazu, który pozwala pokazać pracę poszczególnych struktur.

Fizjoterapeuta podczas zabiegu uczy Pacjenta aktywizacji konkretnego mięśnia, jego części lub całej grupy mięśniowej pod kontrolą obrazu USG. Na ekranie możliwa jest identyfikacja w czasie rzeczywistym poszczególnych mięśni, powięzi i granic nasad kostnych. Dzięki zidentyfikowaniu konkretnej struktury, a następnie wyizolowaniu jej pracy w danej funkcji, łatwiejsze staje się motoryczne nauczenie ruchu, a co za tym idzie – osiągane są lepsze efekty terapeutyczne.

Fizjoterapeuta natomiast, dzięki tej nieinwazyjnej i bezbólowej metodzie może szczegółowo śledzić efekty terapeutyczne.

Sonofeedback to świetne rozwiązanie wykorzystywane przy nauce aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha. Jest to jeden z najważniejszych stabilizatorów odcinka lędźwiowego, z napięciem którego wielu ludzi ma nie lada problem. Okazuje się, że pod kontrolą wzroku dużo łatwiej jest Pacjentom wyizolować pracę konkretnej struktury, dzięki czemu są w stanie zaangażować właściwy mięsień do pracy.

Sonofeedback sprawdza się także w przypadku kiedy chcemy poprawić stabilizację łopatki. Dzięki aktywizacji mięśni równoległobocznych oraz części poprzecznej i wstępującej mięśnia czworobocznego grzbietu możemy dokonać korekcji pozycji barku, której celem jest retrakcja i obniżenie łopatki.

Oczywiście nie są to jedyne wskazania do sonofeedbacku. Jeśli interesuje was praca mięśni „od środka” i możliwość korekcji tej pracy to warto spróbować tej metody.

Dzięki metodzie Sonofeedback Pacjent nabiera większej świadomości swojego ciała oraz pewności w prawidłowym wykonywaniu ruchu!


NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO WIEKU I URAZU - POMOŻEMY CI! UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CENTRUM FIZJOTERAPII FUNKCJONALNEJ