Terapia przeciwobrzękowa

Terapia przeciwobrzękowa w Gdańsku

Klinika leczenia obrzęków limfatycznych

Leczenie obrzęków limfatycznych polega na redukcji płynu limfatycznego zgromadzonego w tkankach ciała. Powodem obrzęków są zaburzenia układu limfatycznego, odpowiedzialnego za transport limfy z tkanek do węzłów chłonnych i z powrotem do krwiobiegu. Gdy problem dotyczy kończyn dolnych, wykonujemy ręczny masaż limfatyczny nóg. Łagodzi on opuchliznę i ciężkość. Powinien być wykonywany seriami w regularnych odstępach czasu, aby uzyskać optymalne efekty. Usuwanie limfy z nóg jest częste przy obrzękach i niewydolności limfatycznej, w dolegliwościach nóg i konieczności poprawy krążenia krwi. Umów się na drenaż limfatyczny kończyn dolnych, czekamy w Gdańsku Oliwie!

Drenaż limfatyczny w Gdański Oliwie

Drenaż limfatyczny nóg to nie jedyna partia ciała poddawana działaniom specjalisty. Często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy potrzebują pobudzenia układu limfatycznego w obszarze brzucha. Masaż limfatyczny brzucha łagodzi obrzęki, poprawia perystaltykę jelit oraz ogólny komfort w obrębie jamy brzusznej. Wykonuje się ruchy w kierunku przepływu limfy, aby wesprzeć układ w usuwaniu nadmiaru płynów. Drenaż limfatyczny twarzy stymuluje proces detoksykacji w obszarze twarzy i szyi. Wskazaniem jest opuchlizna wokół oczu i innych partach twarzy. Efektem działań specjalisty jest odprowadzenie limfy z twarzy. Procedura ta nie powoduje dyskomfortu w trakcie jej wykonywania, i zawsze jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeprowadzamy kompleksową terapię przeciwobrzękową – umów się na wizytę jeszcze dziś!

Masaż limfatyczny po mastektomii

Masaż limfatyczny po mastektomii wykonywany jest u pacjentek po zabiegu usunięcia piersi. Często jest on częścią procesu rehabilitacji po operacji, w czasie której dochodzi do obrzęków limfatycznych będących wynikiem usunięcia węzłów chłonnych lub ich uszkodzenia w obszarze piersi. Masaż przynosi ulgę i poprawia komfort pacjentek. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w Gdańsku Oliwie!