Terapia wisceralna

Wisceralna terapia trzewi w Gdańsku

Wisceralna terapia trzewi w Gdańsku Oliwie

Terapia trzewi nazywana inaczej terapią wisceralną to masaż brzucha, który polega na uciskaniu stref narządów wewnętrznych w odpowiedniej kolejności. Ulgę odczują pacjenci cierpiący na refluks, zgagę, zaburzenia trawienia lub koli jelitowe. Manualna terapia brzucha jest pomocna przy dysfunkcjach przewodu pokarmowego takich jak zaparcia, wzdęcia, biegunki czy zespół jelita drażliwego. Terapia wisceralna stosowana jest, gdy procesy patologiczne zachodzące w powłokach ciała i układzie ruchu mogą wpływać na narządy wewnętrzne. Nasz specjalista poprawi mikrokrążenie, przywróci właściwy drenaż narządów wewnętrznych i ogólne samopoczucie pacjenta. Zarezerwuj swoją wizytę w Gdańsku Oliwie!

Fizjoterapeuta wisceralny – odzyskaj dobre samopoczucie!

Fizjoterapeuta wisceralny podczas terapii koncentruje się na trzewiach, czyli wewnętrznych organach ciała, takich jak wątroba, nerki, jelita i ich powiązaniem z układem mięśniowo-szkieletowym. Terapie wisceralne niwelują dysfunkcje w obrębie organów, wywołane np. przez operacje, stres czy złą dietę, które wpływają na ograniczenie ruchomości organów. To z kolei wpływa na struktury mięśniowe, szkieletowe i nerwowe, prowadząc do różnorodnych dolegliwości. Wisceralna terapia brzucha poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych, ich ruchomość i położenie.

Na czym polega terapia trzewi?

Terapia trzewi to przede wszystkim masaż brzucha, który polega na uciskaniu stref narządów wewnętrznych. Pracując na narządach kierujemy się czuciem kinestetycznym oraz czuciem trzewnym. Dzięki pracy trzewnej jesteśmy w stanie zatrzymać i odwrócić powstałe schorzenia. Jest to doskonałe narzędzie w profilaktyce i leczeniu wielu problemów somatycznych pochodzenia nieinfekcyjnego.

Jakie korzyści przynosi terapia trzewi?

Najważniejsze korzyści z podjęcia terapii trzewi to:

  • poprawa mikrokrążenia;
  • przeciwdziałanie niedokrwieniu;
  • stymulacja motoryki mięśni gładkich;
  • prawidłowy drenaż narządów wewnętrznych;
  • działanie przeciwobrzękowe;
  • stymulacja miejscowego i ogólnego przepływu energii w organizmie.

Jak przebiega terapia trzewi?

Jeśli masaż brzucha jest bolesny, to znaczy, że pacjent ma problem z energetyką narządów i ich wzajemnym drenażem (równowagą). Terapia trwa do godziny czasu, i należy się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej wykonywać ją na czczo lub co najmniej 3 godziny po posiłku, oraz po uprzednim wypróżnieniu.

Jakie są przeciwwskazania do terapii trzewi?

Terapia trzewi jest bezpieczna, jednak są sytuacje w których występują przeciwwskazania, są to np.:

  • nowotwory;
  • ostre infekcje przebiegające z wysoka gorączką;
  • ciąża;
  • krwotoki wewnętrzne;
  • urazy mechaniczne w trzewiach i obrażenia ciała.