USG biodra

USG stawów biodrowych w Gdańsku

USG stawów biodrowych w Gdańsku Oliwie

USG bioder może być stosowane do oceny stanu stawów u pacjentów w różnym wieku. Wykorzystywane jest jako narzędzie kierujące podczas niektórych zabiegów związanych na przykład z nakłuciem stawu biodrowego czy iniekcją środków przeciwzapalnych. USG stawu biodrowego pozwala zidentyfikować takie problemy jak zapalenie stawu biodrowego, uszkodzenia ścięgien lub wiązadeł, albo zmiany zwyrodnieniowe. Umów się na dogodny termin USG, od poniedziałku do piątku.

USG biodra u dorosłych – umów się prywatnie

Umawiając się na prywatne USG biodra unikniesz oczekiwania w kolejce i szybko poznasz źródło odczuwanego dyskomfortu. Dostarczy ono wielu informacji diagnostycznych oraz pozwoli zaplanować kolejne działania u specjalisty. To często wykonywana, nieinwazyjna procedura pozwalająca na dokładną ocenę stawu biodrowego u dorosłych i tkanek z tego obszaru. Czekamy na Ciebie w Gdańsku Oliwie!

Kiedy wykonać USG biodra?

Wskazaniami do wykonania USG biodra są:

  • dolegliwości w obszarze biodra, ud, pośladka, pachwiny, kolana;
  • trzaski i przeskakiwanie w stawie biodrowym;
  • ograniczona ruchomość stawu;
  • trudność w chodzeniu;
  • sztywność biodra;
  • uraz biodra.

Co wykaże USG biodra?

USG stawu biodrowego wykrywa stany zapalne, wysięki, rwę kulszową, zmiany nerwu kulszowego w obszarze biodra, osteofity. Ocenia także struktury miękkie, głowę i szyjkę kości udowej, chrząstki, torebkę stawową. Wykrywa również gromadzący się płyn, uszkodzenia obrąbku stawowego, zmiany przyczepów mięśni, ucisk na nerwy, tętniaki tętnicy udowej, urazy przyczepów mięśni, powiększenie węzłów pachwinowych, zwapnienia ścięgien, torbiele, trzaskające biodro, jałową martwicę kości udowej, naderwania ścięgien i zmiany zwyrodnieniowe.

Przygotowanie do USG biodra

Do USG biodra nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy ubrać wygodny strój, który łatwo zdjąć do wykonania badania.