USG łokcia

USG stawu łokciowego w Gdańsku

USG stawu łokciowego w Gdańsku Oliwie

USG stawu łokciowego jest używane w celu oceny struktur anatomicznych i możliwych problemów w stawie łokciowym. Pozwala określić stan takich struktur jak ścięgna, więzadła, chrząstka stawowa i inne. Specjalista może przyjrzeć się chrząstce w stawie łokciowym, co jest niezwykle istotne w przypadku podejrzeń istnienia problemów zwyrodnieniowych. Do zobaczenia w Gdańsku Oliwie!

USG łokcia prywatnie

Prywatne USG łokcia jest zalecane w identyfikacji zapaleń stawu łokciowego oraz ewentualnych obrzęków tkanek miękkich. USG może pomóc w wykrywaniu złamań kości w okolicach łokcia i ocenić urazy mięśniowe. W trakcie USG stawu łokciowego nakładany jest żel na skórę łokcia, aby przesuwająca się po tej okolicy sonda ultrasonograficzna ukazywała obrazy, potrzebne do dokładnej diagnozy i planowania potrzebnych działań. Często zgłaszają się do nas pacjenci na USG łokcia tenisisty. Schorzenie to charakteryzuje się dolegliwościami i stanem zapalnym w okolicy łokcia. Wywołane jest z reguły przeciążeniem i mikrouszkodzeniami tkanek tego obszaru. W tym przypadku także pomożemy, skontaktuj się z nami!

Kiedy wykonać USG łokcia?

Wykonaj USG łokcia gdy dotyczy Ciebie jedno z poniższych:

  • dolegliwości i uczucie dyskomfortu w obszarze łokcia;
  • uraz;
  • podejrzenia entezopatii czyli zespołu bólowego tkanek miękkich;
  • stan zapalny;
  • zmiany zwyrodnieniowe.

Co diagnozuje USG stawu łokciowego?

Pozwala określić przyczynę odczuwanych dolegliwości, zdiagnozować tak zwany łokieć tenisisty lub golfisty, zespół kanału nerwu łokciowego, zmiany pourazowe, guzy, torbiele, krwiaki i wysięki, strukturę jamy stawowej, więzadła, chrząstki i ścięgna.

Przygotowanie do USG łokcia

USG łokcia nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania.