Masaż pleców

Masaż pleców w Gdańsku

Masaż pleców w Gdańsku – umów się już dziś

Masaż pleców koncentruje się na rozluźnieniu mięśni pleców i redukcji napięcia w tej partii ciała. Relaksacja mięśni wpływa na złagodzenie dyskomfortu i poprawę samopoczucia pacjenta. Masaż na plecy stosowany jest przy różnych schorzeniach i dolegliwościach. Mogą być one wywołane przeciążeniem mięśni, jak i problemami z układem kręgosłupa. Masaż kręgosłupa pomaga przy dyskopatii czy skrzywieniu kręgosłupa. Zmniejsza odczucie stresu i napięcia, dostarcza tlen i składniki odżywcze do kręgosłupa i otaczających go tkanek. Masaż klasyczny na plecy pomaga w zachowaniu lub poprawie elastyczności mięśni i zapobiega problemom związanym z ograniczonym zakresem ruchu. Nasi specjaliści wykonują masaż rozluźniający na mięśnie kręgosłupa, który jest często stosowany po urazach kręgosłupa. Zapraszamy na wizytę do Gdańska!

Masaż kręgosłupa szyjnego

Masaż pleców i karku przynosi ulgę pacjentom, którzy odczuwają dyskomfort wywołany stresem, niewłaściwym ułożeniem ciała lub przeciążeniem mięśni. Masaż kręgosłupa szyjnego poprawia mobilność szyi, zwiększając jej zakres ruchu. Jeżeli odczuwasz napięcie karku i ramion, warto umówić się na klasyczny masaż. Masaż pozytywnie wpływa także na samopoczucie pacjentów cierpiących na migreny. Niweluje on sztywność i napięcie tej okolicy. Wykonujemy masaż kręgów szyjnych – umów się na wizytę do naszego specjalisty.

Masaż odcinka lędźwiowego

Masaż na kręgosłup lędźwiowy skupia się na dolnej części kręgosłupa. Poprawia zakres ruchu u pacjentów odczuwających dyskomfort przy wykonywaniu codziennych czynności. Za każdym razem specjalista dostosowuje techniki masażu do potrzeb pacjenta i uwzględnia problemy związane z tym odcinkiem. Masaż odcinka lędźwiowego przynosi pacjentom znaczną ulgę i poprawia komfort funkcjonowania. Sprawdza się przy problemie rwy kulszowej, znanej również jako zespół korzenia nerwu kulszowego. Masaż na rwę kulszową usuwa dyskomfort odczuwany od dolnej części pleców, przez pośladek aż po nogi. Promieniuje on wzdłuż nerwu kulszowego, wpływając na zdolność chodzenia. Masaż przy rwie kulszowej niweluje dyskomfort nasilający się przy siedzeniu , szczególnie przy dłuższym okresie bez ruchu. Rwa może być spowodowana uciskiem lub drażnieniem nerwu w wyniku przepukliny dysku międzykręgowego. Masaż w rwie kulszowej jest polecany także przy stenozie kręgosłupa. Jesteśmy w Gdańsku od poniedziałku do piątku – umów się na wizytę!