O nas

Poznaj naszych fizjoterapeutów

Paweł Szuba

Fizjoterapeuta

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains…

Marek Kuna

Fizjoterapeuta

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, instruktorem taśm powięziowych…

Dominika Żęgota

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii…

Julita Zabielska

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii.

Sandra Gajewska

Recepcjonistka

Katarzyna Szuba

Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej powstało w 2015 roku. Jesteśmy grupą przyjaciół pasjonującą się fizjoterapią i ludzkim ciałem.

Otwierając centrum fizjoterapii od początku naszym założeniem było przywracanie ludziom sprawności w przyjemnej rodzinnej atmosferze, tak aby każdy pacjent czuł się potraktowany indywidualnie. Wciąż podwyższamy nasze kwalifikacje, biorąc udział w różnych konferencjach i kursach.

W pracy naszą myślą przewodnią jest maksyma – dobro naszego pacjenta, jest naszym wspólnym dobrem.

Kurs FAST – Fascia and Sports Trainer

Dla kogo?

Kurs prowadzimy dla trenerów personalnych, instruktorów, fizjoterapeutów, masażystów, nauczycieli wychowania fizycznego, lekarzy.

Czego dotyczy kurs?

Kurs przedstawia pracę z ciałem, bazując na układzie powięziowym. Ukazuje odkształcenia, napięcia, dynamikę oraz procesy zachodzące w układzie powięziowym podczas aktywności fizycznej.

Dlaczego warto?

Pogłębiamy zrozumienie zajęć indywidualnych z osobami trenującymi zawodowo i amatorsko. Wyjaśniamy w jaki sposób trenować powięź (mięsień) i jak zachowywać się w przypadku jej uszkodzenia.

Czy dokuczają Ci bóle kręgosłupa lędźwiowego?

Statystyki podają, że spośród pracujących, znaczna większość wykonuje swoją pracę w pozycji siedzącej. Praca za biurkiem, miękkie fotele oraz brak aktywności fizycznej mają ogromny wpływ na stan naszego kręgosłupa.

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains. Zajmuje się fizjoterapią ukierunkowaną na funkcjonalność i leczenie ruchem, przygotowaniem motorycznym oraz pracą na łańcuchach powięziowych. Wieloletnia praca w klubach sportowych oraz indywidualna praca ze sportowcami dała szerokie spojrzenie na dysfunkcje powięziowe w różnych dyscyplinach sportowych. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi.

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Praca z ciałem pozwoliła mu szerzej spojrzeć na problemy związane z układem ruchu. Główną uwagę przywiązuję do globalnej pracy z pacjentem, tak aby jak najszybciej przywrócić mu pełną swobodę poruszania się. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi.

Od zawsze interesowałam się najdoskonalszą maszyną biomechaniczną, czyli ludzkim ciałem i procesami fizjologicznymi, jakie w nim zachodzą. Ze sportem jestem związana od wielu lat i wciąż udoskonalam i pogłębiam swoją wiedzę na Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego jako trener przygotowania motorycznego i instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking. Od dwóch lat w przygotowaniu motorycznym zafascynowałam się budowaniem podstawowej jednostki motoryki, a mianowicie siły w wielu dyscyplinach sportowych. Dlatego podjęłam decyzje o założeniu z grupą przyjaciół miejsca, jakim jest Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, w którym dzięki naszemu wspólnemu doświadczeniu i zaangażowaniu będziemy mogli pomagać naszym pacjentom w przygotowaniu sportowym i szybkim powrocie do zdrowia.

Mgr Fizjoterapii, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia oraz studium masażu z tytułem Technika Masażysty. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę zdobytą na licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Zajmuję się terapią ortopedyczną, pourazową, przeciążeniową, w stanach bólowych. Ponadto posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. W swojej pracy stosuję m. in. techniki terapii manualnej, powięziowe, mięśniowe, kinesiotaping.