O nas

Poznaj naszych fizjoterapeutów

Paweł Szuba

Fizjoterapeuta

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains. Zajmuje się fizjoterapią ukierunkowaną na funkcjonalność i leczenie ruchem, przygotowaniem motorycznym oraz pracą na łańcuchach powięziowych.

 

Marek Kuna

Fizjoterapeuta

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Praca z ciałem pozwoliła mu szerzej spojrzeć na problemy związane z układem ruchu.

 

Dominika Żęgota

Fizjoterapeuta

Absolwentka GUMedu, mgr fizjoterapii. W swojej pracy wykorzystuję techniki terapii manualnej, masażu leczniczego, powięziowego, igłoterapii i treningu funkcjonalnego aby zlikwidować ból, dysfunkcje narządu ruchu w celu powrotu do sprawności.

Marta Turowicz

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeutka, specjalistka fizjoterapii uroginekologicznej. Pracuje głównie z dysfunkcjami w obszarze miednicy mniejszej i brzucha, zajmuje się także kompleksową terapią okołoporodową.
W swojej pracy stosuje elementy terapii powięziowej, masażu oraz kinezyterapię.

Milena Bomba-Wrońska

Recepcjonistka

Charakteryzuje mnie wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentem, zawsze na pierwszym miejscu stawiam Wasze potrzeby. Jestem z Wami od początku, towarzyszę na każdym etapie rehabilitacji.
W ciągłej korelacji pomiędzy naszymi fizjoterapeutami, a Wami.

Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej powstało w 2015 roku. Jesteśmy grupą przyjaciół pasjonującą się fizjoterapią i ludzkim ciałem.

Otwierając centrum fizjoterapii od początku naszym założeniem było przywracanie ludziom sprawności w przyjemnej rodzinnej atmosferze, tak aby każdy pacjent czuł się potraktowany indywidualnie. Wciąż podwyższamy nasze kwalifikacje, biorąc udział w różnych konferencjach i kursach.

Od 2018 roku zostaliśmy instruktorami innowacyjnej metody FAST (Fascia and Sports Trainer). W pracy naszą myślą przewodnią jest maksyma – dobro naszego pacjenta, jest naszym wspólnym dobrem.

Kurs FAST – Fascia and Sports Trainer

Dla kogo?

Kurs prowadzimy dla trenerów personalnych, instruktorów, fizjoterapeutów, masażystów, nauczycieli wychowania fizycznego, lekarzy.

Czego dotyczy kurs?

Kurs przedstawia pracę z ciałem, bazując na układzie powięziowym. Ukazuje odkształcenia, napięcia, dynamikę oraz procesy zachodzące w układzie powięziowym podczas aktywności fizycznej.

Dlaczego warto?

Pogłębiamy zrozumienie zajęć indywidualnych z osobami trenującymi zawodowo i amatorsko. Wyjaśniamy w jaki sposób trenować powięź (mięsień) i jak zachowywać się w przypadku jej uszkodzenia.

Czy dokuczają Ci bóle kręgosłupa lędźwiowego?

Statystyki podają, że spośród pracujących, znaczna większość wykonuje swoją pracę w pozycji siedzącej. Praca za biurkiem, miękkie fotele oraz brak aktywności fizycznej mają ogromny wpływ na stan naszego kręgosłupa.

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport, Anatomy Trains. Zajmuje się fizjoterapią ukierunkowaną na funkcjonalność i leczenie ruchem, przygotowaniem motorycznym oraz pracą na łańcuchach powięziowych. Wieloletnia praca w klubach sportowych oraz indywidualna praca ze sportowcami dała szerokie spojrzenie na dysfunkcje powięziowe w różnych dyscyplinach sportowych. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi.

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, instruktorem FAST, terapeutą modelu FDM, FDM Ortho Sport oraz Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Praca z ciałem pozwoliła mu szerzej spojrzeć na problemy związane z układem ruchu. Główną uwagę przywiązuję do globalnej pracy z pacjentem, tak aby jak najszybciej przywrócić mu pełną swobodę poruszania się. Na co dzień pracuje ze sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi.

Od zawsze interesowałam się najdoskonalszą maszyną biomechaniczną, czyli ludzkim ciałem i procesami fizjologicznymi, jakie w nim zachodzą. Ze sportem jestem związana od wielu lat i wciąż udoskonalam i pogłębiam swoją wiedzę na Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego jako trener przygotowania motorycznego i instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking. Od dwóch lat w przygotowaniu motorycznym zafascynowałam się budowaniem podstawowej jednostki motoryki, a mianowicie siły w wielu dyscyplinach sportowych. Dlatego podjęłam decyzje o założeniu z grupą przyjaciół miejsca, jakim jest Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej, w którym dzięki naszemu wspólnemu doświadczeniu i zaangażowaniu będziemy mogli pomagać naszym pacjentom w przygotowaniu sportowym i szybkim powrocie do zdrowia.

Mgr Fizjoterapii, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia oraz studium masażu z tytułem Technika Masażysty. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę zdobytą na licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Zajmuję się terapią ortopedyczną, pourazową, przeciążeniową, w stanach bólowych. Ponadto posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. W swojej pracy stosuję m. in. techniki terapii manualnej, powięziowe, mięśniowe, kinesiotaping.