Terapia manualna

Terapia manualna Gdańsk

Czym jest terapia manualna?

Terapia Manualna jest metodą pracy z pacjentem, która opiera się na bardzo dokładnym badaniu pacjenta. Podczas badania oceniane są takie struktury jak: stawy, torebki stawowe, więzadła oraz mięśnie. Badanie opiera się na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. W terapii manualnej wykorzystujemy bezpieczne i efektywne techniki aby zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć ból, który pojawia się podczas ruchu. Podczas zabiegu terapii manualnej pacjent nie odczuwa bólu, a jedynie dyskomfort.

Terapeuta prowadzący taką formę terapii, dobiera zawsze odpowiednie działania, adekwatnie do problemu danego pacjenta. W pierwszej kolejności kluczowe znaczenie odgrywa konsultacja, następnie istotną rolę ma diagnozowanie pacjenta i zaproponowanie względem postawionej diagnozy odpowiedniego planu leczenia. Terapia manualna jest doskonałym środkiem przeciwbólowym, jest często jeszcze bardziej skuteczną formą działania, niż masaż. Dzięki niej można poprawić elastyczność można zlikwidować problem bólowy na przykład w odcinku lędźwiowym czy w szyi, można w końcu rozluźnić mięśnie i tkanki, odczuwając tym samym większą ulgę i komfort życia.

Jedną z metod terapii manualnej jest chiropraktyka, czyli kręgarstwo, która zajmuje się leczeniem kręgosłupa i jak najbardziej na to właśnie warto postawić, jeśli pojawiają się problemy ze strony aparatu ruchu.

Zakres działań w terapii manualnej – dla kogo?

Zastosowanie terapii manualnej jest niezwykle szerokie, dlatego też sprawdza się ono wśród osób, które borykają się z bólami mięśni, z różnego rodzaju schorzeniami i bólami kręgosłupa, z rwą kulszową, z bólami głowy i karku. Jest to także doskonały wybór w przypadku bólów stawowych, rwy barkowej, stanów przeciążeniowych tkanek, problemów ze strony układów mięśniowo – powięziowych. Terapia manualna wykorzystywana jest również przy zaburzeniach snu, przy drętwieniu kończyn i palców, a także przy napięciach, które związane są ze stresem i zmęczeniem. Odpowiednia seria zabiegów jest w stanie rozwiązać wszelkie problemy, po których zażywanie leków przeciwbólowych czy ograniczenia życiowe przestaną istnieć.

Fizjoterapia – najpopularniejszy zabieg w formie terapii manualnej

Spośród licznych, dostępnych na rynku form związanych z fizjoterapią, bez wątpienia terapia manualna odgrywa niezwykle istotne znaczenie. Będzie ona doskonała i na bóle głowy i migreny, na poprawę ukrwienia, na rwę kulszową, na przepuklinę kręgosłupową i inne zaburzenia związane z pracą ciała i jego prawidłowym funkcjonowaniem. Chcąc więc w pełni cieszyć się życiem bez bólu i dyskomfortu, jak najbardziej taka terapia w formie ucisku i masażu głębokiego, stanowi doskonały wybór.

Fizjoterapeuta – odpowiednia praca z pacjentem

W pracy z pacjentem kluczowe znaczenie odgrywa odpowiednie do niego podejście. U każdego pacjenta problem jest inny, u każdego ból może powodować inne objawy. Zawsze więc należy trafić z planem działania terapii manualnej tak, aby pomóc pacjentowi, jednocześnie spełniając jego potrzeby i oczekiwania. Każdy nasz fizjoterapeuta posiada wiedzę, doświadczenie i ukończone szkolenia, dzięki którym jest w stanie zagwarantować pacjentom jak najwyższą jakość usługi i pełną pomoc.

Wybierz CFF Gdańsk – ostre bóle kręgosłupa, problemy ze stawami, blizny, urazy

Walczysz z bólem odcinka szyjnego? Pojawiają się u Ciebie spięcia mięśni? Odczuwasz bardzo duży ból kręgosłupa? Z pewnością ucisk i masaż tkanek głębokich zwany terapią manualną, stanowić może doskonały wybór właśnie dla Ciebie. Dzięki stosowanej terapii, w relatywnie szybkim czasie, można przywrócić pacjentowi sprawność, ulgę w bólu i komfort życia na bardzo wielu płaszczyznach.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, iż każdy problem jest inny i w każdym niezbędne jest zastosowanie konkretnych działań. Tak, jak w jednym przypadku sprawdzi się akupresura, w innym bańki chińskie, a w jeszcze innym typowe zabiegi medyczne z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, tak jesteśmy przekonani, iż spośród tych licznych rozwiązań, to właśnie terapia manualna stanowi jak najbardziej godną wyboru usługę. Problemy ze strony układu mięśniowo- powięziowego, w obrębie tkanek miękkich, w aspekcie ruchomości stawów i samej manipulacji? W każdym przypadku nasze Centrum Fizjoterapii Manualnej służy pomocą i zachęca do kontaktu. Wystarczy zadzwonić, umówić wizytę i w ciągu kilku dni skorzystać z sesji obejmujących profesjonalną opiekę terapeutyczną.