Kinesiotaping inaczej plastrowanie Gdańsk (kinesiology taping). Skuteczna walka z kontuzjami i bólami oferowana przez specjalistów.

  • Strona główna
  • Blog
  • Kinesiotaping inaczej plastrowanie Gdańsk (kinesiology taping). Skuteczna walka z kontuzjami i bólami oferowana przez specjalistów.
Kobieta w ciąży mająca taping na plecach

Kinesiotaping inaczej plastrowanie Gdańsk (kinesiology taping). Skuteczna walka z kontuzjami i bólami oferowana przez specjalistów.

Na czym polega taping czyli plastrowanie?

 

Zasada działania kinesiotapingu jest prosta. Plastry naklejane na skórę delikatnie ją unoszą, tworząc większą przestrzeń między nią, a mięśniami. To poprawia mikrokrążenie pod plastrem, usprawnia przepływ płynów i drenaż, a ponadto łagodzi też ból, ponieważ unosząc skórę od powięzi, czyli tkanki znajdującej się pod skórą, działa na znajdujące się w niej receptory bólowe. Plaster może też stabilizować osłabione fragmenty ciała, ponieważ działa na głębsze warstwy powięzi, stykające się z mięśniami. U kobiet ciężarnych plastrowanie dynamiczne stosuje się w kilku przypadkach: jako profilaktykę rozejścia mięśnia prostego brzucha, jako sposób na zlikwidowanie obrzęków (najczęściej nóg), na bóle kręgosłupa oraz uczucie ciężkości brzucha. Fizjoterapeuta oferujący taką właśnie formę współpracy z pacjentem, jest w stanie skuteczny sposób pomóc mu w walce z kontuzją, z bólem czy dysfunkcją. W sposób szczególny taka forma plastrowania ciała sprawdza się wśród osób stawiających na sportowy styl życia. Fizjoterapia może przybrać różne formy, ale oprócz masażu leczniczego, taka aplikacja plastra, czyli specjalnego, elastycznego materiału, jest niezwykle skuteczna w swoim działaniu. Metoda kinesiotapingu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, niosąc za sobą ogrom zalet i korzyści. Chcąc więc usprawnić pracę narządu ruchu, wzmocnić poszczególne części organizmu, zadziałać na układ mięśniowy, to jak najbardziej takie zastosowanie specjalnego materiału, może okazać się bardzo dobrym wyborem. Każdy sportowiec, zarówno amator, jak również i profesjonalista, niewątpliwie powinien wykorzystać w przypadku skutecznej fizjoterapii działanie, określane właśnie plastrowaniem dynamicznym.
 
Twórcą tej formy fizjoterapii jest Kenzo Kase, dzięki któremu metoda ta stała się bardzo popularna i wykorzystywana przez wielu fizjoterapeutów. Liczne szkolenia pozwalają dziś przekazywać wiedzę fizjoterapeutom na najwyższym poziomie, tak, aby mogli oni dalej oferować najwyższą jakość usług i jak najlepsze oddziaływanie na organizm człowieka. W Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej jakość idąca w parze z zadowoleniem klienta, to absolutnie rzecz nadrzędna. Liczne badania pokazują i udowadniają, iż kinesiotaping jest przyszłością, jeśli chodzi o skuteczną fizjoterapię, jaką należy indywidualnie dopasowywać do każdego z pacjentów. Poprzez ogrom wiedzy i zdobytych umiejętności, wystarczy odpowiednio oklejać wybrane części ciała, aby tym samym wspomóc pracę układu mięśniowo – powięziowego.

Kinesiotaping Gdańsk – na kresę białą

Rozejście się mięśni brzucha to skutek ich nadmiernego rozciągnięcia w okresie ciąży, które może spowodować po porodzie wystąpienie tzw. kresy. To szczelina, czyli rozstęp między mięśniem prostym, która nie chce się zamknąć. Rozejście powoduje dolegliwości bólowe związane z nieprawidłową postawą ciała, wymuszoną przez rozejście się mięśni. Wciąży można zapobiegać takim sytuacjom, stosując właśnie plastrowanie, które nie pozwoli na nadmierne rozejście się mięśni.

Kinesiology taping – na obrzęki

Kinesiotaping pomaga również w usprawnieniu drenażu limfatycznego, który w okresie oczekiwania na dziecko może być upośledzony. W trakcie dziewięciu miesięcy ciąży pojawiają się czasem zastoje limfatyczne, wywołujące obrzęki np. łydek i stóp. Można je zmniejszyć, naklejając rozgałęzione plastry (mają wygląd ośmiorniczki).
Baza taśmy znajduje się w miejscu, gdzie są węzły chłonne, do których prowadzona jest limfa, a plastry przeplata się na łydce, aby odtworzyć ścieżkę drenażu.

 

Kinesiotaping – wskazania przy bólach pleców

Kinesiotaping działa również przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie dlatego często zalecany jest przyszłym mamom, które cierpią na bóle kręgosłupa. To częsty objaw ciążowy, wywołany przemieszczeniem się środka ciężkości i spowodowaną tym zmianą postawy ciała.
Plastry można stosować w przypadku dolegliwości w odcinku lędźwiowym, szyjnym, piersiowym czy jakimkolwiek innym. Zmniejszają ból, ale też działają na mięśnie: rozluźniająco na te nadwerężone i wspomagająco na osłabione.

Kinesiotaping – skuteczna metoda na podtrzymanie brzuszka

Kobiety w zaawansowanej ciąży często skarżą się na uczucie ciężkości i opadania brzucha. Tutaj z pomocą również przychodzi taping, możemy nakleić taśmę pod brzuchem tak, aby go podtrzymywała – taka aplikacja wspomaga działanie mięśni.

Zapraszamy do kontaktu – najwyższa jakość usług i najbardziej atrakcyjna cena

Jeśli chcą Państwo umówić się na zabieg, w celu poprawy narządu ruchu, usprawnienia pracy układu mięśniowego czy poradzenia sobie z bólem bądź dyskomfortem, nasze Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej jest w pełni do Państwa usług. Zachęcamy do umówienia wizyty, w ramach której otrzymają Państwo kompleksową opiekę i wsparcie. Jak odciążyć mięsień będący w trakcie kontuzji? Jak poradzić sobie z nadmiernym napięciem? W jaki sposób usprawnić krążenie? Taka terapia w każdym przypadku stanowi doskonały wybór, który to na całym świecie wykorzystywany jest z niezwykłą skutecznością i dużymi możliwościami jego zastosowania.

 

Zapraszamy do kontaktu, zespół #CFF
Tel.: 731 007 889