Masaż sportowy Gdańsk – dlaczego warto go wybrać i dla kogo jest on skierowany
Będąc sportowcem nasze ciało jest poddane ciężkiej próbie. Codzienny wysiłek bez odpowiedniej diety oraz profilaktycznych badań w końcu da się we znaki. Powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Oczywiście poprawne nawyki żywieniowe, liczne suplementy oraz odpowiednia technika ćwiczeń, nie są w stanie zagwarantować wiecznego zdrowia. Niestety, kontuzje i wypadki chodzą po ludziach. Nie wszystko można przewidzieć, bowiem czasem zdarzają się sytuację, które wymagają interwencji z zewnątrz, aby móc powrócić do sprawności. W takich wypadkach warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Masaż klasyczny nie zawsze jest w stanie okazać się dobrym wyborem i nie każdy masażysta jest w stanie zagwarantować sportowcom i osobom aktywnym to, czego ci potrzebują. Jeśli chodzi o salon SPA, tam można oddać się błogiej chwili przyjemności, można zapomnieć na chwilę o zmęczeniu. W gabinecie masażu, w którym oferowany jest z kolei masaż sportowy w Gdańsku, ten ma za zadanie pobudzić krążenie krwi, zniwelować dolegliwości bólowe, przynieść ulgę dla układu mięśniowego. i przyspieszyć ich regenerację. Ponadto, taka forma masowania ciała pomaga usunąć zakwasy, Masaż sportowy podobny do masażu izometrycznego, bez problemu usunie bóle i napięcie mięśniowe, zadziała na tkanki, na mięśnie, na lepszy przepływ krwi i limfy, na wzmocnienie całego ciała i na uporanie się z wszelkimi dolegliwościami bólowymi oraz występującymi kontuzjami. Celem masażu sportowego jest zarówno przygotowanie ciała na duży wysiłek fizyczny, ale i na ,,naprawienie go”, aby na nowo go móc wykonywać. W zależności od rodzaju problemu, masażysta stosuje odpowiednie elementy masażu i najczęściej wykonuje je w oparciu o indywidualne potrzeby każdego pacjenta.
Masaż sportowy w Gdańsku – najwyższa jakość usługi
Każdy sportowiec, który odpowiednio o siebie dba, nie raz korzystał z pomocy fizjoterapeuty. Taki specjalista okaże się pomocny w wielu sytuacjach. Może nie tylko postawić na nogi po kontuzji, ale również pomóc utrzymać pewną ciągłość w sprawności. Do tego właśnie służy masaż sportowy. Różni się od klasycznego swoją intensywnością, długością masażu oraz odpowiednim momentem jego wykonania. Wszystko zależy od konkretnej potrzeby. W skład ogólnego pojęcia masażu sportowego wchodzi wiele jego rodzajów. Może to być masaż regeneracyjny, którego celem jest powrót do sprawności. Przydaje się podczas doznanej kontuzji lub urazie, po zabiegu oraz przerwie w trenowaniu. Kolejnym jest masaż treningowy, który poprzez swoją intensywność zwiększa możliwości treningowe sportowca. Jest on dobierany indywidualnie do wykonywanej dyscypliny sportowej oraz danego zawodnika. Wykonuje się go od razu po treningu, dzięki czemu organizm jest lepiej przygotowany do kolejnych ćwiczeń. Następna kategoria to masaż startowy, który stosuje się przed samym wystartowaniem w zawodach. Jest bardzo energiczny dzięki czemu może jeszcze trochę podnieść wydajność organizmu. Po zawodach lub treningu stosuje się masaż powysiłkowy, który regeneruje i zmniejsza napięcie.
W uprawianiu aktywności fizycznej, regularnie stosowany masaż, to jak najbardziej doskonały wybór dla wszystkich osób i trenujących zawodowo i amatorsko. Nie musi być on wybierany tylko podczas kontuzji, ale i jako jeden z elementów codziennego funkcjonowania, pomiędzy zawodami oraz po ciężkim okresie trenowania. Stymulacja mięśni do ciężkiej pracy, pobudzenie organizmu do działania, usprawnienie przepływu krwi i limfy – wszystko to jest niezwykle ważne i odgrywa istotną rolę w życiu każdego sportowca. W masażu sportowym, celem jest zarówno przygotowanie danej osoby do zawodów czy do konkretnych treningów, wspomaganie go podczas intensywnych ćwiczeń, a także leczenie bardziej intensywne, jeśli pojawią się kontuzje i bóle. Poprzez masaż można jeszcze bardziej pobudzić pracę Twoich mięśni, można przyspieszyć przemianę materii, usunąć zmęczenie, poprawić kondycję i pobudzić organizm do jeszcze większego działania.
Rodzaje masażu sportowego
W zależności od stosowanego rodzaju masażu sportowego, fizjoterapeuta dobiera odpowiednie techniki. Ważnych jest wiele czynników. Nie tylko czas trwania masażu, ale również odpowiedni nacisk oraz sposób jego wykonania. Masaż treningowy trwa zazwyczaj od 40 do 60 minut i zwykle polega na odpowiednim rozcieraniu i ugniataniu. Nacisk dostosowany jest do wykonywanej dyscypliny sportowej. Masaż startowy nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Pośród technik w nim stosowanych, wyróżnia się głaskanie, ugniatanie i rozcieranie. Odpowiednie natężenie nacisku masażu również dopieranie się indywidualnie do danego zawodnika. Masaż powysiłkowy powinien trwać od 8 do 12 minut. Skupia się głównie na tych grupach mięśni, które były zaangażowane w podejmowany wysiłek. Wystarczy użyć zwykły olejek, a następnie wykorzystując siłę, jaką masażysta ma w dłoniach, wykonać odpowiednią formę masowania konkretnych części ciała. Inaczej z pewnością będzie wyglądał masaż, w którym kluczowe znaczenie ma zniwelowanie bólu kręgosłupa, inaczej, jeśli chce się pobudzać do pracy mięśnie. W każdym przypadku masażysta powinien przeznaczyć czas na rozmowę z pacjentem, a następnie na dobranie odpowiedniej formy masażu, indywidualnie pod tego właśnie pacjenta. To stanowi element nadrzędny.
Masaż sportowy w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej – istotne treści
W Gdańsku można udać się do Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej i skorzystać z pomocy profesjonalnego fizjoterapeuty. Forma masażu sportowego przyda się każdemu sportowcowi. Nie tylko w celach regeneracyjnych, ale przede wszystkim aby utrzymać formę i poprawić swoje wyniki. Nie każdy wie, iż z takiego masażu można skorzystać również nie uprawiając sportu zawodowo. Warto zadbać o sprawność i regenerację swojego ciała, dlatego zachęcamy wszystkich bez wyjątku do skorzystania z naszej oferty. Cena niewątpliwie warta jest wydanych na niego pieniędzy. Taki masaż można wybrać bezpośrednio dla siebie lub jako prezent dla bliskiej osoby, której niewątpliwie taka forma masażu sportowego przyda się w codziennym, aktywnym stylu życia.
Zapraszamy do kontaktu, zespół #CFF
Tel.: 731 007 889