Fizjoterapia uroginekologiczna Gdańsk z pomocą fizjoterapeuty uroginekologicznego

Fizjoterapia uroginekologiczna Gdańsk z pomocą fizjoterapeuty uroginekologicznego

Fizjoterapia uroginekologiczna – co to jest czym zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest to stosunkowo nowa dziedzina, która to zajmuje się dysfunkcjami mięśni dna miednicy mniejszej oraz dusfunkcjami układu moczowo – płciowego. Jej celem jest poprawa życia pacjentek, które borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami, uniemożliwiającymi normalne życie. Problemy w obszarze miednicy mniejszej kobiet, dolegliwości bólowe podczas współżycia i inne dysfunkcje seksualne, blizny po przebytych operacjach lub po nacięciu krocza w trakcie porodu, problemy z oddawaniem stolca, wysiłkowe nietrzymanie moczu wywołane słabymi mięśniami dna miednicy, dyskomfort w okolicy krocza, obniżenie narządów rodnych – to jedne z najczęściej pojawiających się problemów, z jakimi należy się zgłosić do specjalisty od uroginekologii, aby ten mógł zastosować odpowiedni plan terapii.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Dla wielu pacjentów wizyta u takiego specjalisty może być problemem, często ze względu na wstydliwy jej charakter. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, iż dziedzina fizjoterapii uroginekologicznej powstała właśnie po to, aby pomóc pacjentom przywracać jakość życia, przyspieszyć okres powrotu do formy, wpłynąć pozytywnie na ogólne funkcjonowanie organizmu kobiety. Do takiego specjalisty zgłaszają się pacjentki z różnego rodzaju stanami i rolą fizjoterapeuty jest wykonanie takich badań i takich działań, które będą w stanie im pomóc.

W trakcie pierwszej wizyty specjalista przeprowadza z pacjentką obszerny wywiad, a następnie wykonuje za zgodą pacjentki, jeśli nie ma przeciwskazań, konkretne badanie, w tym między innymi badanie manualne i badanie przezpochwowe. W zależności od zdiagnozowanego problemu, jego zadaniem jest zaplanowanie odpowiedniej terapii uroginekologicznej i tak przeprowadzonej rehabilitacji, aby móc dany problem rozwiązać.

Kiedy skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej?

Występuje wiele problemów w obrębie układu moczowo-płciowego, które to wymagają konsultacji i odpowiednio wdrożonego planu leczenia. Kiedy więc należy udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego? Najczęściej problemy uroginekologiczne związane są z dolegliwościami bólowymi miednicy, z rozejściem się mięśni prostych brzucha, z nieprawidłowo gojącą się raną po cesarskim cięciu, z nietrzymaniem moczu. Z pomocy takiego specjalisty skorzystać powinny kobiety ciężarne i kobiety w okresie połogu, a także panie mające problemy z prawidłową pracą narządów miednicy, w tym przede wszystkim w obrębie miednicy mniejszej. Dolegliwości, które leczy fizjoterapia uroginekologiczna można podzielić na cztery dziedziny:

  • urologiczna – nietrzymanie moczu, stany zapalne dróg moczowych, częstomocz, problemy z mikcją
  • ginekologiczna – bóle w okresie ciąży, powrót do formy po porodzie, endometrioza, rozejście mięśni prostych brzucha
  • proktologiczna – nietrzymanie stolca, gazy, osłabienie zwieracza odbytu
  • seksuologiczna – brak satysfakcji seksualnej, ból podczas stosunku, pochwica, wulwodynia

Terapia uroginekologiczna – problem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu jest jednym z najczęściej występujących i to właśnie z nim pacjentki zgłaszają się najczęściej do gabinetu uroginekologicznego, aby móc przywrócić sobie pełen komfort życia bez ograniczeń i jakichkolwiek dysfunkcji. Fizjoterapeuta podczas wizyty oceni stan mięśni dna miednicy i jeśli nie będzie przeciwwskazań, zaproponuje odpowiednią formę terapii w celu usunięcia tych właśnie problemów uroginekologicznych.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna w Gdańsku dla kobiet w ciąży i po porodzie

Bardzo często do fizjoterapeuty uroginekologicznego zgłaszają się również kobiety m.in w ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze i po porodzie. Bóle w okolicy kości ogonowej, brak ruchu spowodowany konkretnymi dysfunkcjami układu ruchu czy rozejściem się spojenia łonowego, nieodpowiednia postawa ciała – tak naprawdę powodów, dla których warto odwiedzić takiego specjalistę jest wiele i jak najbardziej warto z tego skorzystać. Fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się leczeniem różnego rodzaju stanów, ale i działa profilaktycznie, nie dopuszczając do ich wystąpienia. W celu oceny danego problemu, w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, jak najbardziej z pomocy takiego fizjoterapeuty warto skorzystać.

Specjalista fizjoterapii uroginekologicznej w Gdańsku – najlepszy wybór

Jednym z kluczowych elementów jest wybór specjalisty w tym właśnie zakresie, który posiada doświadczenie, niezbędną wiedzę i odpowiednie podejście, tak, aby służyć pomocą i wsparciem absolutnie każdemu pacjentowi. W każdym problemie uroginekologicznym, podstawą jest pomoc najlepszego fizjoterapeuty uroginekologicznego, który dobierając indywidualny plan leczenia, jest w stanie nieść pomoc wszystkim osobom z dysfunkcjami i różnego rodzaju schorzeniami uroginekologicznymi.

Fizjoterapia uroginekologiczna w Gdańsku w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej – badanie manualne, przezodbytnicze i przezpochwowe czyli per vaginam

Niewątpliwie jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jeśli w grę wchodzi fizjoterapia uroginekoligiczna jest Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej. W miejscu tym pracują najlepsi specjaliści, mający do dyspozycji niezawodny, doskonały sprzęt. Postawienie diagnozy wymaga wykonania odpowiednich badań i dostosowania w zależności od problemu, konkretnych działań. Sam czas leczenia uzależniony jest od konkretnego problemu. Inaczej bowiem wygląda terapia u kobiet z bólami w obrębie spojenia łonowego, z rozejściem mięśniowym, inaczej przy nietrzymaniu moczu w związku z osłabieniem mięśni dna miednicy, jeszcze inaczej w trakcie ciąży, gdzie kluczowe znaczenie odgrywa kinesiotaping stosowany w okolicy brzucha.

Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej to przede wszystkim fachowa pomoc, odpowiednie wsparcie, atrakcyjny cennik, dogodne terminy wizyt i pełne zadowolenie z każdej, odbytej wizyty. Jeśli więc postawić na najlepszych specjalistów uroginekologicznych, to właśnie w tym miejscu.