Jak stres wpływa na Twoje ciało?

Zestresowana kobieta pracująca przy komputerze

Jak stres wpływa na Twoje ciało?

O stresie można mówić godzinami, a o tym jaki ma na nas wpływ z łatwością można napisać książkę, więc dzisiaj przekażę Ci cząstkę informacji, ale myślę, że nie raz jeszcze wrócę do tego tematu.

Stresu doświadczamy niemal codziennie, może to być niespodziewany korek w drodze na ważne spotkanie, nieprzyjemna sytuacja w pracy, sprzeczka z bliską osobą, czy każda sytuacja, która wykracza poza naszą bezpieczną strefę komfortu.

No dobrze, ale co z tym naszym organizmem?

Pewien profesor podzielił wpływ sytuacji stresowych na nasze ciało na tzw. 3 pięści: górną, środkową i dolną, w zależności od umiejscowienia w nim objawów.

Według jego badań, część z nas kumuluje stres w odcinku szyjnym, w mięśniach karku ( część górna), co powoduje m.in. bóle głowy, bóle szyi, zawroty głowy, uczucie spięcia mięśni w tym obszarze, migreny, trudności w koncentracji.

W części środkowej: objawy dotyczą głównie okolicy przepony. Problemy związane z oddechem, zapalenia nerwów miedzyżebrowych, płytki oddech, szybkie męczenie się.

Ostatnia – dolna – bóle, napięcia odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ( dół pleców), bóle w miednicy itp .

Część z nas może kumulować stres w więcej niż jednej pięści!

Dlatego jeśli czujesz, że ostatni czas był dosyć wymagającym dla Ciebie, rozważ proszę wizytę u fizjoterapeuty, ponieważ nagromadzony stres w organizmie może wyrządzić tylko szkody!

Opracujemy napięte, bolesne struktury, eliminując wszelkie dolegliwości, popracujemy z Twoim układem nerwowym, co pozwoli go wyciszyć, wyregulować jego pracę i pomoże Ci wrócić do pełni sił stawiania czoła kolejnym wyzwaniom. Nauczymy Cię również jak doraźnie pomóc sobie z napięciami w domu.

Zapraszamy do kontaktu, zespół #CFF
Tel.: 731 007 889