Kontuzje sportowe – gdzie szukać pomocy?

Gabinet fizjoterapii ze sprzętem fizjoterapeutycznym

Kontuzje sportowe – gdzie szukać pomocy?

Dla każdego sportowca sprawne ciało jest czymś niezwykle ważnym. Każdy uraz i kontuzja powoduje przerwę w sportowej aktywności i niesie ryzyko zmniejszenia sprawności fizycznej. Często słyszymy o osobach, które musiały zrezygnować z uprawiania określonego sportu po przebytej poważnej kontuzji. Jak się jednak okazuje nie tylko zawodowi sportowcy mają tego typu problemy – kontuzje, bóle kolan czy stawów, dotykają również osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Spora część z nich doznaje urazów wynikających z braku odpowiedniej rozgrzewki, czy też niewłaściwego doboru ćwiczeń, a nawet złych nawyków żywieniowych.
Na szczęście rozwój wiedzy w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii sprawia, że większość kontuzji można skutecznie zażegnać. Jako dowód mogą posłużyć nam znani piłkarze, którzy mimo niejednokrotnych poważnych urazów, wracają po niedługim czasie na boisko. Myślisz, że tego typu możliwości mają jedynie popularni sportowcy? Nic bardziej mylnego!

Przeciwstaw się kontuzjom sportowym – CFF

CFF czyli Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej to miejsce, które powstało z myślą o zdrowiu, sprawności fizycznej, a także… spełnianiu sportowych marzeń. Obojętnie, czy uprawiasz sport zawodowo czy rekreacyjnie, znajdziesz tutaj fachową pomoc w zakresie różnego rodzaju urazów i trudności związanych z poruszaniem się. Również osoby, które doznały wypadku ograniczającego sprawność lub będące po zabiegach ortopedycznych, mogą liczyć na pomoc w odzyskaniu sprawności.

Co zyskasz odwiedzając Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej?

– bezbolesne zabiegi
Podstawą powrotu do sprawności fizycznej są indywidualnie dobrane ćwiczenia i zabiegi. W zależności od rodzaju schorzenia, wieku pacjenta i jego możliwości fizycznych wybierana jest określona ścieżka rehabilitacji. Co istotne, zabiegi są bezbolesne i nie mają efektów ubocznych.

– profesjonalizm
Prowadzeniem rehabilitacji i innych typów pomocy zajmują się wykwalifikowane osoby posiadające szeroką wiedzę na temat terapii fizjoterapeutycznej oraz ukończone liczne kursy i szkolenia.

– szybki powrót do sprawności
Bez wątpienia powrót do sprawności jest tym, na czym każdemu najbardziej zależy. Systematyczne zabiegi, zaangażowanie i opieka specjalisty sprawia, że poradzenie sobie z występującymi ograniczeniami w wielu przypadkach następuje szybciej niż przypuszczaliśmy.

– indywidualne podejście
Jak już zostało wspomniane bardzo istotną kwestią jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. W związku z tym w Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej oferowane są różnego rodzaju działania. Można skorzystać z terapii manualnych, przeciwobrzękowych, ćwiczeń usprawniających i wzmacniających, czy też masaży sportowych. Ćwiczenia mogą posłużyć walce z kontuzją, jak również stanowić działania profilaktyczne lub podtrzymujące uzyskane efekty.

Bez wątpienia zdrowe i sprawne ciało jest bardzo ważne w życiu codziennym. Dzięki niemu mamy siły i chęć do wykonywania podstawowych czynności, jak również podejmowania sportowych wyzwań. Warto więc nie lekceważyć niepokojących objawów czy też skutków kontuzji i skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Zapraszamy do kontaktu, zespół #CFF
Tel.: 731 007 889