Trening funkcjonalny jako doskonała metoda treningowa w powrocie do pełnej sprawności

  • Strona główna
  • Trening funkcjonalny jako doskonała metoda treningowa w powrocie do pełnej sprawności
Dwie osoby uprawiające trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny jako doskonała metoda treningowa w powrocie do pełnej sprawności

Doskonała kondycja, nienaganne zdrowie oraz sprawność – to właśnie jest w stanie zagwarantować trening funkcjonalny w Gdańsku, jako nowoczesna metoda treningowa, z jakiej korzysta coraz większa grupa osób. Stanowi doskonały wybór przede wszystkim dla tych wszystkich pacjentów, którzy w wyniku wypadku, kontuzji lub innych zdarzeń, pragną wrócić do pełnej sprawności i wysokiej jakości dalszego życia. To jednak także i forma treningu dla amatorów i profesjonalistów związanych ze sportem, którzy stawiają na kompleksowo ułożone plany treningowe i widoczne efekty ćwiczeń. Czym dokładnie więc taki trening jest? Na czym on opiera swoją pracę? Co stanowi sedno jego wyboru?

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny jest to jedna z form treningu, której to głównym założeniem jest przede wszystkim przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, ale także i zadbanie o siłę, równowagę oraz kondycję. Taka forma treningu wykorzystywana jest zarówno przez fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami chcącymi przywrócić dawną sprawność, jak również i przez trenerów personalnych pracujących ze swoimi podopiecznymi na siłowniach i w punktach fitness.

Wybierając trening funkcjonalny w Gdańsku, otrzymuje się fachową i profesjonalną pomoc osób, które posiadają wiedzę, doświadczenie i stosowne umiejętności, aby móc nieść wsparcie tym, którzy tego potrzebują i dla których taka forma treningu stanowi najlepszy z możliwych wybór. Co stanowi fenomen takiego treningu? Dlaczego właśnie taka jego forma to dobry wybór? Kluczowe w tym wszystkim znaczenie ma to, iż trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach wielostawowych i wielopłaszczyznowych, w których to istotne znaczenie ma propriocepcja, czyli wykorzystanie czucia głębokiego.  Jest on idealnym uzupełnieniem wszelkich innych form treningu.

Różnorodność ćwiczeń w treningu funkcjonalnym

Bardzo duże znaczenie ma to, iż trening funkcjonalny w Gdańsku pozwala osobom ćwiczącym na wykonywanie niezwykle różnorodne ćwiczenia ,które nie powodują nudy, rezygnacji i braku efektów. W takim treningu podstawą jest ciężar własnego ciała, ale dodatkowo można również i wykorzystać takie przybory, jak TRX, drabinki koordynacyjne, a także piłki lekarskie, piłki stabilizacyjne czy też BOSU. W zależności od tego, z jakim problemem zmaga się pacjent, taką też daną formę treningu funkcjonalnego należy zastosować dla konkretnej osoby, a wtedy ten jest w stanie przynieść zamierzone efekty.

Dla kogo skierowana jest taka forma treningu funkcjonalnego?

Ten typ treningu skierowany jest praktycznie dla każdego. Mogą na niego postawić osoby w każdym wieku, począwszy od dzieci, przez dorosłych, po osoby starsze. Zawsze tylko intensywność i konkretne ćwiczenia należy dopasować do konkretnych osób, aby efekt finalny był takim, jakiego oczekuje sam odbiorca takich ćwiczeń. Taka metoda pomaga w trenowaniu bez kontuzji. Na trening funkcjonalny w Gdańsku mogą zdecydować się osoby po wypadkach, po różnego rodzaju urazach i kontuzjach. Mogą na nie postawić ludzie borykający się z bólami kręgosłupa, z osłabionymi mięśniami czy też z przykurczami mięśni.

Trening funkcjonalny – cel takiej metody treningowej

Głównym założeniem, jaki skupia w sobie trening funkcjonalny jest wzmocnienie  mięśni, w tym przede wszystkim mięśni głębokich, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej sylwetki oraz poprawne wykonywanie stosownych ruchów złożonych. Poprawa siły? Z całą pewnością! Poprawa mobilności? Bez dwóch zdań! Zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji? Oczywiście! To wszystko właśnie jest w stanie zagwarantować taka forma treningu, którą powinno zawsze wykonywać się pod okiem doświadczonych trenerów czy też fizjoterapeutów.

Zapraszamy do kontaktu, zespół #CFF
Tel.: 731 007 889